چگونه با همسر پرخاشگر رفتار کنیم؟

همه ما حق داریم عصبانی باشیم، اما این مهم است که چگونه خشم خود را ابراز کنیم. خشم می تواند یک رنجش یا ناراحتی جزئی باشد، یا در موارد شدید، یک واکنش فیزیکی و خارج از شخصیت باشد. واکنش افراد مختلف متفاوت است.

به گزارش ارنا، برخی افراد عصبانیت خود را می خورند و نمی خواهند کسی متوجه عصبانیت و ناراحتی آنها شود. آنها به شدت سرعت خود را کنترل می کنند و هیچ نشانه ای از عصبی بودن را نشان نمی دهند.

برخی از افراد نیز هنگام احساس عصبانیت رفتار پرخاشگرانه نشان می دهند. با صدای بلند گریه می کنند، فحش می دهند، دیگران را کتک می زنند، آنها را مسخره می کنند، به همراهی دیگران گوش نمی دهند و حقوق دیگران را نادیده می گیرند.

در برخی مواقع احساس آرام است، اما با هم همراهی می کنند و حرف دیگران را قطع نمی کنند و احساسات خود را نیز شفاف و محترمانه و بدون نادیده گرفتن حقوق دیگران بیان می کنند.

آنها این سرعت ها را جسورانه می نامند. فرد می تواند بدون پرخاشگری، بد دهانی و خودآزاری با کمک یک سرعت شجاعانه به دیگران نشان دهد که عصبانی و ناراحت است. در مرحله بعد راه حل هایی برای مدیریت خشم و پرخاشگری وجود دارد.

همسر

شکست دلیل اصلی پرخاشگری است

یکی از مهم ترین علل پرخاشگری واقعی، عدم برآوردن نیازها است. وقتی نیازهای فرد از جمله نیاز به عشق، توجه یا احترام برآورده نمی شود، فرد احساس شکست می کند و این شکست منجر به پرخاشگری می شود.

نحوه برخورد با همسر پرخاشگر

– به سرعت صحیح همسرتان حتی اگر کوچک و کوچک باشد توجه کنید و احساس خوب خود را نسبت به سرعت او ابراز کنید.

– هرگز اینطور با او برخورد نکنید و به توهین های او پاسخ ندهید، زیرا این رفتار باعث افزایش سرعت همسرتان می شود.

– وقتی همسرتان در وضعیت روحی خوبی قرار دارد، در مورد تأثیرات منفی سوء استفاده بر احساسات و سرعت و زندگی مشترکتان صحبت کنید.همسر

– اگر همسرتان دوستان بد زبانی دارد سعی کنید با روش های مختلف و با درایت کمتر و در نهایت با آنها ارتباط برقرار کنید و در عین حال ارتباط خود را با اقوام و دوستانی که رفتارهای مناسب و بهتری دارند بیشتر کنید.

– بر خود مسلط باش مشاجرات، مشاجرات و مشکلات زیاد بین همسران، زیرا آنها کنترلی بر احساسات خود ندارند. گاهی همسران با واکنش های نامناسبی مانند (بی توجهی و بی توجهی، پرخاشگری و خشونت) ناخواسته رفتارهای نادرست یکدیگر را تحریک می کنند و متأسفانه چرخه معیوب ایجاد می کنند، به این معنی که رفتارهای منفی همسر باعث خشم و عصبانیت زن و شوهر و این رفتار می شود. زن یا شوهر عصبانی رفتار منفی همسرش را افزایش می دهد. مراقب باشید در این چرخه دستگیر نشوید.

همسر

توصیه های سخت به همسران

در اینجا چند نکته برای مدیریت خشم همسران پرخاشگر آورده شده است:

موقعیت را ترک کنید

وقتی فکر می کنید که اگر بحث ادامه پیدا کند دیگر نمی توانید عصبانیت خود را کنترل کنید، ادامه صحبت خود را به زمان دیگری موکول کنید، با این کار به خود و همسرتان این فرصت را می دهید که از عصبانیت و عصبانیت فاصله بگیرید و سرعت مناسب تری داشته باشد.

برای این منظور می توانید به همسرتان بگویید: «ما الان در وضعیت روحی مناسبی نیستیم، ممکن است حرف هایی بزنیم که بعداً هر دو پشیمان شویم. بهتر است در شرایط بهتری با هم صحبت کنیم» یا «الان عصبانی هستم، بعداً در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد».

احساسات منفی خود را بیان کنید

مهم این است که اگر ناراحتی خود را ابراز نکنی، هیچکس نمی داند چه احساسی داری. به جای نشان دادن خشم و پرخاشگری (مثلاً اخم کردن، صحبت کردن، صحبت کردن، داد زدن، صحبت کردن، صحبت کردن) احساسات خود را با استفاده از کلمات مناسب بیان کنید.

در زبان فارسی واژه های متفاوت و متنوعی برای بیان احساسات و افکار وجود دارد. به عنوان مثال، بگویید “وقتی به نامه های من توجه نمی کنید، احساس ناراحتی می کنم.” با ابراز احساسات خود زمینه مناسبی را برای حل مشکلی که باعث چنین احساساتی شده است فراهم می کنید.

مواظب حرفاتون باش

توهین، توهین، تهدید، سرزنش یا پرخاشگری نکنید. مراقب باشید، اگر صدایتان از همسرتان بلندتر است یا با او پرخاشگرانه و پرخاشگرانه صحبت می کنید، کمی مکث کنید تا آرام شوید. توهین و فحاشی بحث را تبدیل به بحث می کند.

همچنین گاهی اوقات می توانید موضوع بحث را تغییر دهید. مثلاً فرض کنید در حین بحث به جای پاسخ از «نه» استفاده می شود. از این به بعد خواهید دید که موضوع بحث هر چه باشد تبدیل به دشمنی بین دو نفر می شود.

همسر

با سرعت خود به عواقب آن فکر کنید

فحاشی و بد زبانی اعتبار و احترام شما را تضعیف می کند، روابط شما را با دیگران به خطر می اندازد، دیگران را آزار می دهد و مهم ترین پیامد آن این است که شرایط را بحرانی تر و دشوارتر می کند.

خودت را آرام کن

تکنیک هایی مانند تنفس عمیق، شستن دست ها و صورت، نوشیدن آب و راه رفتن در کاهش عصبانیت و عصبیت موثر است.

مشکلات و مشکلات خود را حل کنید

در مورد این موضوع فکر کنید که آیا به شما در حل مشکل بدحجابی و بد دهان کمک می کند؟ بی بندوباری نه تنها به حل مشکل کمک می کند، بلکه منجر به از بین رفتن روابط بین شما و اطرافیانتان می شود. برای این منظور ابتدا مشکل خود را تا حد امکان دقیق تعریف کنید و سپس راه حل هایی برای آن انتخاب کنید، سپس نکات مثبت و منفی هر راه حل را بررسی کنید و در نهایت بهترین راه حل را انتخاب کنید.

از عذرخواهی نترسید

اگر متوجه شدید رفتار شما باعث ناراحتی و عصبانیت همسرتان شده است، عذرخواهی کنید. این موضوع برای ترمیم رابطه و کاهش اثرات پرخاشگری مضر ضروری است.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما