ژنرال روسی ایوان پوپوف رهبری نظامی را در میان آشفتگی محکوم کرد

یک ژنرال ارشد روسی در اوکراین پس از اخراج از فرماندهی خود به سران خود حمله کرد و آنها را متهم کرد که تلاش های جنگی را با عدم صداقت و سیاست زدگی تضعیف می کنند که این آخرین نشانه از آشفتگی در رهبری نظامی کرملین است.

در یک ضبط چهار دقیقه ای که اواخر چهارشنبه شب منتشر شد، سرگرد. ژنرال ایوان پوپوف خطاب به سربازان خود، مافوق خود را متهم کرد که با برکناری او از سمت خود به انتقام از بیان حقیقت در مورد مشکلات میدان نبرد به رهبری ارشد پشت درهای بسته، ضربه ای به نیروهایش وارد کرده اند. اخراج او و پخش عمومی غیرمعمول نارضایتی های او، منعکس کننده بی نظمی است که فرماندهی نظامی روسیه را از زمان شورش ناموفق سه هفته پیش به هم ریخته است.

ژنرال پوپوف، در حالی که ارتش 58 تسلیحات ترکیبی که او فرماندهی آن را برعهده داشت، یک ضد حمله اوکراینی را در منطقه زاپوریژژیا متوقف می کرد، ژنرال پوپوف “از پشت توسط فرمانده ارشدمان مورد اصابت قرار گرفتیم که با خائنانه و شرارت آمیز سر ارتش ما را در سخت ترین و پرتنش ترین لحظه قطع کرد.” گفت – اشاره ای آشکار به ژنرال. والری وی. گراسیموف، رئیس نیروهای مسلح.

به گفته یکی از نزدیکان به ارتش روسیه که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، از زمان شورش گروه مزدور واگنر و رئیس آن، یوگنی وی. پریگوژین، چندین افسر ارشد بازداشت یا از پست های خود رانده شده اند.

گمانه زنی ها به ویژه در مورد سرنوشت ژنرال چرخیده است. سرگئی سوروویکین، رئیس نیروی هوایی و رئیس سابق نیروها در اوکراین، که از زمان شورش در انظار عمومی دیده نشده است و این هفته توسط یک قانونگذار ارشد روسی گفته شد که “در حال استراحت است”.

فرد نزدیک به ارتش روسیه گفت ژنرال سوروویکین، یکی از متحدان پریگوژین که گفته می شود از قبل از شورش مطلع بود، بازداشت شده است. در ژانویه، کرملین ژنرال سوروویکین را از نظارت بر نیروهای روسی در اوکراین برکنار کرد و ژنرال گراسیموف را تحت کنترل مستقیم هدایت جنگ قرار داد، حتی با وجود اینکه او رئیس ستاد کل روسیه است، یک تلفیق غیر متعارف وظایف برای ارتش در حال جنگ.

یکی دیگر از فرماندهان ارشد روسیه در اوکراین، ستوان. ژنرال اولگ تسوکوف، معاون فرمانده منطقه نظامی جنوبی، در حمله هوایی اوکراین در روز سه‌شنبه در شهر بردیانسک – یکی از بالاترین تلفات روسیه از زمان آغاز جنگ – کشته شد.

ضبط ژنرال پوپوف یک نگاه عمومی بسیار نادر به نظر یک افسر ارشد روسی در مورد چگونگی به راه انداختن جنگ پرهزینه رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین ارائه داد. دولت های غربی مشتاق چنین اطلاعاتی هستند، اما مقامات آمریکایی می گویند که بینش محدودی نسبت به دیدگاه های رهبران نظامی روسیه یا اتهامات علیه آنها دارند.

همچنین وضعیت نیروهای واگنر و رهبر آنها، آقای. پریگوژین – که از هفته گذشته گزارش شد که در روسیه بوده و آزادانه در حال پرسه زدن است، علیرغم اینکه شورشی به راه انداخته بود که به گفته او هدفش حذف رهبران نظامی ناکارآمد بود، نه آقای. پوتین

پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه به خبرنگاران در هلسینکی گفت: «ما حتی مطمئن نیستیم که او کجاست و چه رابطه‌ای دارد. “اگر من جای او بودم، مراقب آنچه می‌خوردم بودم.”

تا قیام کوتاه مدت خود، آقای. پریگوژین، غیرنظامی، مرتباً فرماندهی نظامی روسیه را به طور علنی محکوم کرد و آن را به بی کفایتی و خنجر زدن به پشت متهم کرد که به گفته او منجر به شورش شد. نظرات ژنرال پوپوف حاکی از آن است که نارضایتی مشابهی در بین رده‌های یونیفرم پوش وجود دارد.

اما تاکنون نشانه‌های کمی وجود دارد که پیامدهای این شورش به توانایی نیروهای روسیه برای دفاع در برابر ضدحمله اوکراین که از ماه گذشته آغاز شد و تنها پیشرفت تدریجی داشته است، آسیب رسانده است.

ژنرال پوپوف گفت که او در “وضعیت دشواری” با رهبری ارتش روسیه قرار گرفت، که در آن باید انتخاب می کرد که آیا بزدل باشد یا به مافوق خود فقط آنچه را که می خواهند بشنوند بگوید یا “بیل صدا بزند”. یک بیل.” او به سربازان خود گفت که حق ندارد به نام آنها و یا به نام کسانی که جان باخته اند دروغ بگوید و بنابراین “تمام مسائل مشکل آفرینی را که در حال حاضر در ارتش وجود دارد از نظر کار رزمی و پشتیبانی بیان کرد.”

وی به طور خاص گفت که از فقدان قابلیت شناسایی ضد باتری و توپخانه و تلفات و جراحات بیش از حد سربازان روسی در میدان نبرد خبر داده است.

ژنرال پوپوف گفت: ظاهراً در این رابطه، فرماندهان ارشد نوعی خطر را در من احساس کردند و سریعاً در یک روز، دستوری از وزیر دفاع ساختند که من را از استقرار خارج کرد و از شر من خلاص شد. گفت.

مشخص نبود که آیا او قصد داشت سخنرانی خداحافظی خود با سربازانش را علنی کند یا خیر.

در مصاحبه با شبکه خبری دولتی روسیا 24، آقای. پوتین روز پنجشنبه گفت که تسلیحات و تانک هایی که غرب در اختیار اوکراین قرار داده است، تأثیر مطلوبی ندارد. او مخالفت مسکو با عضویت اوکراین در ناتو را تکرار کرد و گفت که این یک تهدید امنیتی برای روسیه است.

هنوز مشخص نیست که شلیک ژنرال پوپوف با قیام واگنر مرتبط است یا خیر، اما حذف یک ژنرال سطح بالا که به نظر می رسید نیروهایش با موفقیت در یکی از مهمترین بخش های خط مقدم کار می کنند، بسیاری از ناظران روسی را شوکه کرد. .

رومن ساپونکوف وبلاگ نویس نظامی در تلگرام نوشت: «برکناری پوپوف یک اقدام تروریستی وحشتناک علیه روحیه ارتش است.

کانال تلگرامی ریبار که توسط وبلاگ نویس نظامی طرفدار جنگ میخائیل زوینچوک اداره می شود، گفت که ژنرال پوپوف از حمایت عظیمی در میان افراد درجه یک ارتش روسیه برخوردار است که خبر اخراج وی را بسیار تضعیف کننده می دانستند.

ریبار نوشت: «درگیری بین پوپوف و گراسیموف نکته اصلی را برجسته می کند: عدم وجود وحدت» در نیروهای مسلح روسیه. دشمن مطمئناً از این موضوع سوء استفاده خواهد کرد».

الکساندر اسلادکوف، خبرنگار جنگی برای تلویزیون دولتی روسیه، گفت که ژنرال پوپوف یک شورشگر نیست و به احتمال زیاد در موقعیت دیگری در جبهه ظاهر خواهد شد. او هشدار داد که ارتش روسیه باید از همه سربازان و ژنرال ها در نبرد محافظت کند زیرا ما آزمایش های بزرگی در پیش داریم. ژنرال پوپوف گفت که او هنوز منتظر است که از رهبران نظامی در مورد چگونگی ادامه خدمتش بشنود.

تنش بر سر آشفتگی نظامی در پست های تلگرامی سیاستمداران و مفسران روسی قابل لمس بود.

ضبط ژنرال پوپوف توسط آندری گورولیوف، قانونگذار و ژنرال سابق که زمانی فرماندهی همان ارتش 58 تسلیحات ترکیبی را که ژنرال پوپوف رهبری می کرد، در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

آندری تورچاک، دبیرکل حزب حاکم روسیه متحد، به او حمله کرد. گورولیوف به دلیل عمومی کردن ضبط. او در تلگرام گفت که این اظهارات خصوصی بوده و آقای آقای را متهم کرد. گورولیوف درباره «ساخت نمایش سیاسی» از این ماجرا افزود: ارتش خارج از سیاست بود و می ماند.

اولگ تزاریوف، یک مقام سابق اوکراینی طرفدار مسکو که زمانی توسط مقامات اطلاعاتی آمریکا به عنوان یک رهبر دست نشانده احتمالی که کرملین ممکن است بخواهد در کیف نصب کند، تلقی می‌کرد، بر روی همان پلت فرم پاسخ داد: «آندری تورچاک درست می‌گوید، ارتش باید خارج از آن باشد. سیاست. اما سیاست نیز باید خارج از ارتش باشد.» وی افزود: اگر سیستم داخل ارتش واقعا موثر بود، شاهد ریخت و پاش بیشتر و بیشتر در بیرون نبودیم.

توسط جولیان ای. بارنز گزارشی از واشنگتن ارائه کرد.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان