کارگران BJP به دلیل سخنان سوارکار راهول گاندی به دفتر کنگره در پونا هجوم بردند و پوسترهایی با مضمون «مافیویر جواهر لعل نهرو» چسباندند | اخبار هند

پونا: اعتراضات در ماهاراشترا به دلیل اظهارات راهول گاندی رهبر کنگره در مورد ایدئولوگ هندوتوا وینایاک دامودار سوارکار آغاز شده است. گاندی در یک کنفرانس مطبوعاتی در جریان بهارات جودو یاترا در ماهاراشترا در روز پنجشنبه، مقاله‌ای را به رسانه‌ها نشان داد که مدعی بود آن نامه‌ای است که ویر سوارکار به انگلیسی‌ها نوشته است. او بار دیگر تاکید کرد که سوارکار به انگلیسی ها کمک کرده است. خبرگزاری PTI گزارش داد، در اعتراض به اظهارات گاندی، چند تن از کارگران حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) روز جمعه وارد مقر کنگره در شهر پونا شدند و سعی کردند عکس های او را سیاه کنند.

یکی از مقامات پلیس شیواجی ناگار گفت که معترضان شعارهایی علیه گاندی سر دادند و پوسترهایی با پیام “مافیور (رحمت طلب) جواهر لعل نهرو” روی دیوارهای کنگره باوان چسباندند.

همچنین بخوانید: راهول گاندی ویر سوارکار نامه ای به بریتانیایی ها نوشت و التماس کرد که مطیع ترین خدمتکار آنها باقی بماند.

بازرس آرویند مانه گفت: “ما 10 تا 15 کارگر را از محل کنگره باوان بازداشت کردیم.” یکی از اعضای Bharatiya Janata Yuva Morcha (BJYM)، شاخه جوانان BJP، گفت که آنها به کنگره Bhavan آمدند تا اظهارات گاندی علیه ساوارکار را محکوم کنند. او گفت: «ما شک داریم که گاندی تاریخ کنگره را بداند زیرا ایندیرا گاندی، نخست وزیر فقید، «سانمان پاترا» (نقل به نقل از) را به سوارکار داده بود.

رهبر کنگره همچنین قبلاً گفته بود که سوارکار نماد BJP و Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) است. اظهارات او اعتراضات را برانگیخته است.

در همین حال، پلیس پونا علیه دو کارگر کنگره پس از نوشتن “maafiveer” بر روی تابلویی در یادبود سوارکار در منطقه سوارگیت در روز جمعه، تخلفی را ثبت کرد.

آشوک ایندالکار، بازرس ارشد ایستگاه پلیس سوارگیت، گفت: «کارگران کنگره ظاهراً روی تخته ای در سوارکار اسماراک، واقع در نزدیکی ساراسباگ در منطقه سوارگیت، نوشته اند «maafiveer».
جرم بر اساس بخش 153 قانون مجازات هند (IPC) (تحریک عمدی به قصد ایجاد شورش)، 504 (توهین عمدی به هر شخصی که منجر به تحریک شود)، 188 (عدم اطاعت از دستوری که به طور مقتضی توسط کارمندان عمومی ابلاغ شده است)، و بخش های مربوطه قانون پیشگیری از تحریف اموال.

در همین حال، واحد شهرستان بی‌جی‌پی گفته است که با توجه به این حادثه، سوارکار سمارک را با شیر «پاک‌سازی» خواهند کرد.

(با ورودی های PTI)

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorial
تماس با ما