کلمات را به عمل تبدیل کنید تا جهان را به مسیر اهداف 2030 برگردانید

“امروز، ما اینجا هستیم تا کار را شروع کنیم در حال حرکت توصیه های موجود در دستور کار مشترک ما از ایده تا عمل آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، گفت: از انتزاعی به عینی.

اطلاع رسانی به سازمان جهانی در مورد دستور کار مشترک ما، که در سال 2021 در بحبوحه همه گیری COVID-19 به عنوان یک راهنمای تحقق 17 اهداف توسعه پایدار (SDGs) او گزارش پیشرفت و فراخوانی برای اقدام ارائه کرد.

“دور از مسیر”

در اواسط مهلت تعیین شده در دستور کار 2030 برای توسعه پایدار، پیشرفت هایی حاصل شده است، اما خیلی بیشتر باقی مانده است که باید انجام شود، او گفت.

او گفت: «در نیمه راه 2030، ما دور از مسیر هستیم. “امسال باید سالی باشد که پایه ها را بگذاریم برای همکاری مؤثرتر جهانی که بتواند با چالش‌های امروزی و همچنین خطرات و تهدیدات جدید مقابله کند.»

او گفت که تبدیل کلمات به عمل کلیدی است. تلاش ها می توانند زمین های از دست رفته را بازیابند با پرداختن به چالش هایی که از سال 2015 پدیدار شده است، از جمله شکاف های موجود در همکاری های بین دولتی.

گام های مهم شامل پیشرفت در ضرر و زیان، به رسمیت شناختن حق داشتن محیطی پاک، سالم و پایدار، اجلاس آموزش و پرورش تحول آفرین، شتاب دهنده جهانی مشاغل و حمایت اجتماعی و ایجاد یک دفتر جوانان سازمان ملل.

‘نزدیکتر به لبه’

او گفت: «اما، آنها به وضوح تنها یک آغاز هستند. “ما باید بیشتر و عمیق تر برویم. در مورد آب و هوا، در مورد درگیری، در مورد نابرابری، در مورد ناامنی غذایی، در مورد سلاح های هسته ای – ما بیش از هر زمان دیگری به مرز نزدیک شده ایم.

با این حال، مکانیسم های جمعی حل مسئله با سرعت آن مطابقت ندارند او گفت که یا مقیاس چالش ها. او هشدار داد که اشکال کنونی حکمرانی چندجانبه، طراحی شده در دوران گذشته و برای آن، به وضوح وجود دارد. کافی نیست به دنیای پیچیده، به هم پیوسته، به سرعت در حال تغییر و خطرناک امروز.

“نجات SDGs”

دبیرکل گفت، اجلاس SDG که در مقر سازمان ملل در سپتامبر در اواسط مهلت مقرر در دستور کار 2030 برگزار می شود، “باید پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.” سلام از کشورهای عضو خواست تا تعهد روشنی برای نجات اهداف توسعه پایدار داشته باشند با تعیین چشم انداز ملی خود برای تحول، مبتنی بر برنامه ها، معیارها و تعهدات مشخص.

“اجلاس SDG باید تعهد خود را به جا گذاشتن هیچ کس به واقعیت تبدیل کنیم در قانون و سیاست.»

سازمان ملل می گوید که جهان در مسیر رسیدن به اهداف توسعه پایدار در سال 2030 نیست.

سازمان ملل می گوید که جهان در مسیر رسیدن به اهداف توسعه پایدار در سال 2030 نیست.

خلاصه سیاست های جدید

او مجدداً از گروه 20 کشور خواست تا قبل از اجلاس SDG بر سر 500 میلیارد دلار محرک سالانه برای حمایت از کشورهای جنوب جهانی توافق کنند. در همین حال، او گفت که دفترش صادر خواهد شد 11 خلاصه سیاست پرداختن به مسائل مبرمی مانند جنگ سایبری و ایجاد یک اقتصاد جهانی موثرتر.

او گفت که بسیاری از پیشنهادات سیاستی نیز می تواند به آماده سازی برای این سیاست کمک کند اجلاس سران آینده، در سال 2024 برگزار می شود که “یک فرصت نسلی” برای تقویت مجدد اقدامات جهانی خواهد بود، مجدداً به اصول اساسی متعهد شوید و چارچوب های چند جانبه ای را ایجاد کنید که برای دنیای امروز کار می کند تا “ما را به سوی آینده ای که می خواهیم سوق دهد”.

چشم انداز مجمع عمومی

Csaba Kőrösi رئیس مجمع عمومی به این نهاد جهانی گفت که چشم انداز او شامل سرمایه گذاری در آماده سازی برای نشست آینده برای “توربوشارژ کردن” اجرای SDG در همه سطوح است. برای تحقق این امر، او کشورهای عضو را تشویق کرد تا درس‌های آموخته‌شده از بررسی‌های داوطلبانه ملی را بررسی کنند، تعیین کنند کجا تعهدات جدید را باز کنند و به اتخاذ سیاست‌های نوآورانه بر اساس ورودی‌های علمی تشویق کنند.

او گفت: «ما در مورد آینده ای که می خواهیم انتخاب های عمیقی داریم. «و در این پارادایم جدید، ما باید سازگار شویم، باید تغییر کنیم. اگر این لحظه را برای پی ریزی پایه های جدید از دست بدهیم؛ دیگر نخواهد آمد.»

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما