کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از «اقدام بشردوستانه» اندونزی در نجات پناهجویان سرگردان در دریا استقبال می کند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با صدور بیانیه ای توضیح داد که دو گروه از بازماندگان به سواحل شمال غربی اندونزی آورده شده اند.

آژانس سازمان ملل که تصور می‌شود بیش از یک ماه در دریا بوده‌اند، از اینکه آنها اکنون در اندونزی امن هستند ابراز آرامش کرد.

آن میمان، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در اندونزی، پس از برجسته کردن وضعیت اسفناک آنها، گفت: “ما از این اقدام انسانی توسط جوامع محلی و مقامات اندونزی استقبال می کنیم.”

این اقدامات به نجات جان انسان ها از مرگ حتمی کمک می کند و به مصیبت های عذاب آور برای بسیاری از افراد ناامید پایان می دهد.

حضور در جمع تازه واردان

مراقبت های پزشکی فوری برای درمان بازماندگان از خستگی و کم آبی ارائه شده است.

به گفته بازماندگان، شرایط وخیم کشتی باعث مرگ 26 نفر در دریا شد.

UNHCR، مقامات محلی و کارکنان شریک بشردوستانه از کسانی که به ساحل آورده شده اند مراقبت می کنند.

آژانس سازمان ملل گزارش داد: «بسیاری برای تثبیت وضعیت خود به مراقبت فوری پزشکی نیاز دارند». آژانس همچنین تدارکات و کارکنان بیشتری را برای کمک به جوامع محلی و مقامات محلی برای حمایت از نجات‌یافته‌ها به سرعت می‌فرستد.»

گذر مرگبار

در سال جاری تاکنون، بیش از 2000 نفر در دریای آندامان و خلیج بنگال سفرهای دریایی پرمخاطره ای انجام داده اند که طبق گزارش ها، در طی آن نزدیک به 200 نفر جان خود را از دست داده اند.

بسیاری از پناهندگان مردان، زنان و کودکان روهینگیا هستند که در سال 2017 از آزار و اذیت میانمار به بنگلادش گریختند.

تعهدات بشردوستانه نادیده گرفته شد

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) همچنین در تلاش است تا گزارش‌هایی مبنی بر اینکه یک قایق دیگر با 180 سرنشین همچنان در دریا مفقود شده است – که گمان می‌رود همه مسافران آن کشته شده‌اند را تأیید کند.

آژانس سازمان ملل تاکید کرد که همه کشورهای منطقه “باید به تعهدات قانونی خود” برای نجات افرادی که در قایق های مضطر هستند عمل کنند تا از بدبختی و مرگ بیشتر جلوگیری کنند.

تعهد اندونزی

آخرین داده های سازمان ملل نشان می دهد که طی شش هفته گذشته، اندونزی به نجات 472 نفر از چهار قایق کمک کرده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) گفت که این نشان دهنده “تعهد و احترام آن به اصول اولیه بشردوستانه برای افرادی است که با آزار و اذیت و درگیری روبرو هستند.”

آژانس پناهندگان سازمان ملل با ابراز تاسف و تاسف از دیگر کشورهای منطقه خواست که از اندونزی الگوبرداری کنند.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما