گروه دولت اسلامی مسئولیت حمله مرگبار به پلیس عراق را بر عهده گرفت

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

گروه تروریستی داعش روز یکشنبه اعلام کرد که حمله ای را در شمال عراق انجام داده است که در آن 9 افسر پلیس کشته شدند و یک بمب کنار جاده ای در مقابل بازماندگان مسلسل منفجر شد.

حمله در منطقه کرکوک – که به گفته پلیس 9 افسر فدرال کشته شدند – یکی از مرگبارترین حملات در ماه های اخیر در عراق است.

این گروه در بیانیه ای در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام اعلام کرد که جنگجویان داعش به «یک گشت پلیس… یک وسیله انفجاری را منفجر کردند و سپس با مسلسل و نارنجک دستی به آنها حمله کردند».

یک افسر پلیس فدرال که خواست نامش فاش نشود، گفت که انفجار بمب به خودرویی که اعضای پلیس فدرال عراق را در نزدیکی روستای شلال المطر حمل می کرد، اصابت کرد.

این افسر افزود، سپس “یک حمله مستقیم با سلاح های سبک” دنبال شد.

این افسر گفت: “یک مهاجم کشته شده است و ما به دنبال بقیه هستیم.”

جهادی‌های داعش در سال 2014 بخش‌های وسیعی از خاک عراق و سوریه را تصرف کردند و پیش از شکست در اواخر سال 2017 توسط نیروهای عراقی تحت حمایت ائتلاف نظامی به رهبری ایالات متحده، «خلافت» را اعلام کردند که در آن با خشونت حکومت می‌کردند.

داعش آخرین سنگر خود در سوریه را در نزدیکی مرز عراق در سال 2019 از دست داد.

محمد شیعه السودانی، نخست وزیر عراق، این خشونت ها را یک “حمله تروریستی بزدلانه” محکوم کرد.

او گفت که نیروهای امنیتی باید “هوشیاری نشان دهند، جاده ها را به دقت بازرسی کنند و هیچ فرصتی را برای عناصر تروریستی فراهم نکنند.”

سلول های خواب

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا تا دسامبر سال گذشته به نقش رزمی خود در عراق ادامه داد، اما تقریباً 2500 سرباز آمریکایی برای کمک به نبرد با جهادی ها در این کشور باقی مانده اند.

با این حال، هسته های داعش در چندین منطقه عراق فعال هستند.

روز چهارشنبه، سه سرباز عراقی بر اثر انفجار بمبی در حین عبور خودروی گشتی آنها از مزارع در طارمیه، یک شهرداری روستایی در حدود 30 کیلومتری شمال پایتخت بغداد، که کانون شناخته شده برای هسته های خفته داعش است، کشته و سه سرباز دیگر زخمی شدند. . .

یک منبع نظامی گفت که ماه گذشته، یک حمله مسلسل به یک پست نظامی دورافتاده در شمال عراق، چهار سرباز را در نزدیکی کرکوک کشت. مسئولیت فوراً بر عهده نگرفت.

نیروهای امنیتی عراق به انجام عملیات ضد تروریسم علیه این گروه ادامه می دهند و کشته شدن جنگجویان داعش در حملات هوایی و حملات مرتباً اعلام می شود.

در گزارش ژانویه سازمان ملل آمده است که علیرغم شکست‌هایی که داعش را سایه‌ای از خود سابق خود گذاشته است، این گروه “توانایی خود را برای انجام حملات با سرعت ثابت حفظ کرده است.”

سازمان ملل تخمین می زند که این سازمان جهادی بین 6000 تا 10000 جنگجو را در داخل عراق و سوریه نگهداری می کند که از مرز متخلخل بین دو کشور استفاده می کنند و عمدتاً در مناطق روستایی متمرکز شده اند.

(AFP)

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances