یک “افسر کرامت دوره” ایده خوبی به نظر می رسید. تا اینکه مردی نامگذاری شد.

لندن – اسکاتلند با تصویب یک قانون دوره پیشگامانه، رایگان کردن تامپون ها و پدها توسط قانون و دستور دادن به مدارس برای در دسترس قرار دادن آنها در هر ساختمان، مورد تحسین جهانی قرار گرفت. حتی یک منطقه یک “افسر کرامت دوره” ایجاد کرد.

سپس نقش به مردی داده شد.

انتصاب جیسون گرانت، مربی شخصی سابق، به عنوان هماهنگ کننده طرح کرامت قاعدگی در منطقه تایساید اسکاتلند، در شمال ادینبورگ، به سردرگمی و انتقادات گسترده منجر شد. روز دوشنبه این نقش کنار گذاشته شد.

سخنگوی کارگروه دوره کرامت، تیم مسئول این ابتکار، در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به تهدیدها و سوء استفاده‌هایی که در هفته‌های اخیر علیه افراد صورت گرفته، نقش افسر ارشد منطقه‌ای کرامت ادامه نخواهد داشت».

آقای. گرانت اوایل تابستان امسال استخدام شد. این شغل به عنوان اولین کار در نوع خود در اسکاتلند زمانی که اعلام شد اعلام شد و وظایف او شامل رهبری کمپینی در مدارس، کالج ها و منطقه برای افزایش آگاهی و درک قانون دوره اسکاتلند بود. این لایحه پیشگامانه در ماه اوت اجرایی شد و مقامات محلی و مدارس را اجباری کرد که اقلام دوره را به صورت رایگان در دسترس قرار دهند.

تامپون‌ها و پدهای رایگان به‌طور گسترده در بخش‌های مختلف کشور در دسترس بودند، اما اسکاتلند اولین کشوری است که قانونی را برای دسترسی آزاد جهانی دارد.

این قانون به‌طور مشخص نقشی را به‌عنوان «مأمور شأن دوره» پیش‌بینی نکرده بود، اما بیان کرد که مقامات محلی می‌توانند فردی را برای انجام وظایف مورد نیاز در این لایحه منصوب کنند. این نقش با دستمزدی حدود 40000 دلار در سال توسط گروهی از کالج ها و مقامات محلی در تایساید به عنوان بخشی از پروژه ای که توسط دولت اسکاتلند تامین می شود، ایجاد شد.

آقای. وظیفه گرانت، با توجه به آگهی استخدام، همچنین اطمینان از تخصیص مناسب بودجه دولت اسکاتلند بود. الزامات استخدام عبارت بود از “یک سابقه موفق در تعامل و توانمندسازی طیف وسیعی از افراد، از جمله “به ویژه جوانانی که قاعدگی دارند.”

قبل از تصدی این نقش، آقای طبق بیانیه کارگروه دوره کرامت، گرانت همچنین برای یک شرکت دخانیات و به عنوان افسر رفاه دانشجویی در کالج داندی و انگوس، که از جمله کالج‌هایی بود که در فرآیند استخدام شرکت داشتند، کار کرده بود. این گروه گفتند آقای گرانت نظری نداشت.

اما در بیانیه قبلی، این گروه توضیح داده بود: «به کارگیری جیسون بی‌معنی بود» به دلیل تجربه گسترده او در مدیریت پروژه از بخش خصوصی و دولتی، «همراه با اشتیاق او برای ایجاد تفاوت برای مردم در ما. جامعه، دوره!»

در این بیانیه، آقای گرانت گفت که کارگاه های هنرهای نمایشی را در مدارس و کالج ها برای بهبود آموزش در دوره های مختلف برنامه ریزی کرده است.

او گفت: «فکر می‌کنم مرد بودن به من کمک می‌کند تا موانع را از بین ببرم، انگ را کاهش دهم و بحث‌های بازتر را تشویق کنم.

همه موافق نبودند.

نیکولا موری: «یک مرد باید دوره‌های زمانی را توضیح دهد».، که یک گروه حمایتی برای زنانی که نوزادان خود را در اثر خشونت خانگی از دست داده اند در اسکاتلند اداره می کند در توییتر نوشت.

“تعجب می کنید که آیا او تا به حال وحشت یک لباس خون آلود را در ملاء عام تجربه کرده است یا ترس شدید از یک پریود از دست رفته را؟ سوزان دالگیتی، ستون نویس روزنامه و مبارز حقوق زنان، نه، فکر نمی کردم. نوشت در توییتر.

مارتینا ناوراتیلووا، ستاره سابق تنیس به واکنش آنلاین پیوست.

آیا او عادت ماهانه دارد؟ او نوشت. “به نوعی شک دارم.”

طبق گزارش بانک جهانی، فقر دوره ای یک مشکل جهانی است، به طوری که حداقل 500 میلیون زن و دختر در سراسر جهان به محصولات قاعدگی و امکانات کافی برای مدیریت بهداشت دوره دسترسی ندارند. ایمنی و توسعه انسانی

مونیکا لنون، ​​یکی از اعضای پارلمان اسکاتلند و مدافع اصلی این قانون، گفت که درباره الگوی اسکاتلند با سازمان‌های غیرانتفاعی و سایر دولت‌ها در سراسر جهان صحبت کرده است و امیدوار است که نمونه اسکاتلند تحت الشعاع بحث پیرامون آقای دکتر قرار نگیرد. اعطا کردن. او ابراز ناامیدی کرد که چنین ابتکار مفیدی در میان خشم و خصومت به پایان رسیده است.

او گفت: «اگر می‌خواهیم با انگ‌ها مقابله کنیم و تغییری در فرهنگ ایجاد کنیم که خجالت مربوط به دوره‌ها را از بین ببرد، پس فکر می‌کنم باید رویکردی فراگیر داشته باشیم. آموزش و پرورش و جامعه، و اینکه هیچ کس نباید از این گفتگوها حذف شود.

خانم “من در مورد انتصاب مردان برای این نقش ها راحت هستم.” لنون گفت. «آنها نیز باید به مسئولیت های خود عمل کنند

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما