20 کتاب LGBTQ YA برای افزودن به لیست خواندن خود

به دنبال یک رمان جدید عجیب و غریب برای بزرگسالان جوان هستید؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم! ما از 20 نویسنده ادبیات عجیب و غریب YA خواستیم که یک کتاب عجیب و غریب YA را که دوست دارند توصیه کنند. پاسخ‌ها از داستان‌های خانوادگی صمیمانه گرفته تا فیلم‌های هیجان‌انگیز و همه چیز در این بین متغیر بود. با این حال، وجه مشترک آنها این است که همه آنها زیبایی، چالش ها و پیچیدگی عجیب و غریب بودن امروز را کشف می کنند. این بدان معناست که مهم نیست که چه نوع خواننده ای هستید، ما یک توصیه برای شما داریم. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا 20 کتاب عجیب و غریب YA را به لیست خواندن خود اضافه کنید.


به تعبیر مدونا، این رمان پسری ایرانی که زمانی که ایدز دنیای اطرافش را می‌سوزاند، به خود می‌آید، ترکیبی از دلتنگی «زندگی کن برای گفتن»، خودکشی «خودت را بیان کن»، غم‌انگیز رمانتیک «آبی واقعی» و سرپیچی از “مثل یک دعا” به چیزی که پس از اولین تجربه مدت طولانی در ذهن شما باقی می ماند.
– دیوید لویتان، نویسنده “پسر با پسر ملاقات می کند”

من به این کتاب آمدم تا در یک مدرسه کاتولیک اکتشاف کنم. من برای شوخ طبعی، صداقت و صدای مطمئن و تند ماندم.
کیسی مک کویستون، نویسنده کتاب “من شارا ویلر را بوسیدم”

این رمان در یک دنیای وحشتناک پسا آخرالزمانی می گذرد، این یک عاشقانه عجیب و غریب آرام و لطیف است که من آن را نه تنها به دلیل نثر زیبا و صحنه های هیجان انگیزش دوست دارم، بلکه به خاطر نمایش بی وقفه و گاه خنده دارش از احساس گناه، ضربه روحی و معنای آن. امید را نگه دارید
– FT Lukens، نویسنده “Spell Bound”

چیزی که به عنوان یک نبرد برای ریاست باشگاه LGBTQ+ یک مدرسه شروع می شود، به زودی زمانی که مدیر انتخابات را به روی کل دانش آموزان باز می کند، تبدیل به یک مسابقه رایگان برای همه می شود. من این کتاب را دوست دارم زیرا نه تنها یک نامه عاشقانه به خانواده عجیب و غریب ما است، بلکه داستانی در مورد به دست گرفتن کنترل سرنوشت ما، به عنوان یک جامعه، در دنیایی پر از افراد مستقیم است که فکر می کنند بهتر می دانند.
– ال سی روزن، نویسنده “اردوگاه”

این کتاب نگاهی صادقانه به آسیب‌های وارد شده به نوجوانان غیردودویی امروزی دارد، اما از یک رمان عاشقانه زیبا استفاده می‌کند تا نشان دهد چرا این تعصب هرگز بزرگتر از عشقی که این نوجوانان سزاوار آن هستند نخواهد بود.
-رابی کاپ، نویسنده کتاب “اگر فردا دوباره تو را ببینم”

رمان #MeToo در شعر که به فرهنگ پاکی، شرمساری شلخته و خشم زنانه می پردازد و در عین حال با طرحی که محور سفر شفای شخصیت اصلی است، از بازماندگان تجلیل می کند. این کتاب در حقیقت وحشیانه و زشت است، اما در تجسم امید، ملایم و باشکوه است.
-اشلی وودفولک، نویسنده کتاب «هیچ چیز به اندازه تو نمی سوزد»

این داستان شادی از دو دوست صمیمی سیاهپوست است که تصمیم دارند آخرین روز حماسی را با هم به اشتراک بگذارند. فوراً قلبم را با کاوش بسیار پیچیده خود در هویت و عمق بی پایان عشق افلاطونی تسخیر کرد.
– جولیان وینترز، نویسنده کتاب «همانطور که قدم می‌زنی»

من کاملاً از این معمای خنده دار، خنده دار و سریع در مورد یک پرنده نوجوان غیردودویی که با دوستانش به تحقیق قتل بداهه کشیده می شود شگفت زده شدم. معمولاً اینطور نیست که یک کتاب بتواند به طرز ماهرانه ای طنز، قلب و هیجان را متعادل کند، اما این کتاب کاملاً انجام داد!
-کایلا کاتینگهام، نویسنده «این مرگ خوشمزه»

من این کتاب را دوست دارم زیرا – حتی با وجود یک رمان عاشقانه شیرین که در پس زمینه دبیرستان، فوتبال و عشق های اول اتفاق می افتد – از موضوعات سنگین و مکالمات سخت دوری نمی کند، در حالی که همچنان خوانندگان را دوست داشتنی و امیدوار می کند!
– آیدن توماس، نویسنده «محاکمات آفتاب‌گیر»

این داستانی نمادین و زیبای معاصر که همیشه مورد علاقه و الهام‌بخش نوشته‌های من است، عجیب بودن، خانواده، دوستی، سلامت روان و روابط متقابل را بررسی می‌کند.
-جانی گارزا ویلا، نویسنده کتاب «آندر و سانتی اینجا بودند»

این داستان از دو نوجوان وابسته به هواداران که رابطه آنها از مراحل و موانع مختلفی می گذرد، یک کلاس استاد در از دست دادن و اتصال مجدد مدرن است و به روش هایی که هم کاملاً جهانی است و هم برای جوامع دگرباش و ترنس بسیار منحصر به فرد است. من هر دقیقه از ترن هوایی را از شادی به ویرانی و دوباره بازگشت دوست داشتم.
-دالیا آدلر، نویسنده کتاب «دو ساحلی رفتن»

من عاشق روشی بودم که این کتاب تلاقی بین هویت ترنس و هویت نژادی مخلوط را از طریق پرتره ای عمیقا صادقانه از چگونگی محدود شدن زندگی در شهرهای کوچک وقتی که شما با آن سازگار نیستید را مورد بررسی قرار دادم. ای کاش در نوجوانی که با هویت خودم دست و پنجه نرم می کردم وجود داشت.
تهلور کی مجیا، نویسنده “Lucha of the Night Forest”

این یک فیلم ترسناک گوتیک مدرن و جذاب است که در ویتنام اتفاق می‌افتد، درباره دختری عجیب به نام جید، خانواده‌اش و ارواح زیادی (جسمی و طیفی) که خانه‌ای را که بیش از حد دیده و بیش از حد خورده است، تسخیر می‌کنند. اگر مطمئن نیستید که ترسناک را امتحان کنید، بگذارید اینطور بیان کنم: این کتاب برای هر کسی است که قبل از اینکه بیدار فریاد بزند، بررسی کند که آیا وحشت شبانه به نوعی داغ است یا خیر.
– رایان لا سالا، نویسنده “عسل ها”

من عاشق این داستان پیچیده بسیار زیبا در مورد نوجوانی هستم که با اکراه یادگیری باور به جادو از دوست دختر سابق سمی خود فاصله می گیرد. این مملو از هوس، عاشقانه و البته تاروت است!
جنیفر نیسلی، نویسنده “قوانین ما”

من «مردگان و تاریکی» را دوست دارم نه تنها به خاطر به تصویر کشیدن یک خانواده دوست داشتنی LGBTQ+، بلکه برای به تصویر کشیدن استیصال دلخراشی که هنگام مبارزه با دندان و ناخن برای حفظ آن عشق ظاهر می شود.
وینسنت تیرادو، نویسنده کتاب «ما اینجا شنا نمی‌کنیم»

این یک داستان دیدنی در مورد عشق، زندگی و دوستی عجیب و غریب بین چهار عضو یک گروه پاپ نوجوان است که در حال حاضر منقرض شده است که مجبور می شوند در یک کنسرت خیریه دوباره متحد شوند. من عاشق این هستم که مورلند چگونه تکامل هویت و روابط را بررسی می کند، در حالی که هنوز هم سرشار از طنز و دل است.
– جنیفر دوگان نویسنده کتاب Melt With You

مک لمور با نثری نفس گیر و کاوشی دقیق در هویت های ترنس، دگرباشان و نژادپرستانه جان تازه ای به «گتسبی بزرگ» می بخشد.
– بکی آلبرتالی، نویسنده “Imogen، بدیهی است”

کاناکیا پیچیدگی های واقع بینانه و آسیب پذیری زیر سوال بردن هویت، جذابیت و روابط را کاملاً به تصویر می کشد. «ما کاملاً عادی هستیم» که با صدای نوجوانی شاداب و بی نقص و از چشم یکی از دوست داشتنی ترین و واقع گرایانه ترین شخصیت هایی که دیده ام گفته می شود اعتباربخش، سرگرم کننده و مملو از عشق است.
– کاسن کالندر، نویسنده کتاب “لرک و قاسم انقلابی را شروع می کنند”

من عاشق این داستان پر جنب و جوش بودم که سه نسل از یک خانواده ایرانی را در بر می گیرد. ناظمیان بر پیچیدگی‌های تجربه عجیب و غریب در ارتباط با خود، خانواده، مکان و زمان تمرکز می‌کند، با نگاهی لطیف که در دامنه جاه‌طلبی و در صمیمیت چشمگیر است. این یک خواندن ویژه است.
– کورتنی سامرز، نویسنده کتاب «من دختر هستم»

کتاب هایی هستند که علاقه شما را در صفحه اول دارند. «سیندرلا مرده است» این کار و بیشتر را برای من انجام داد. این کتاب با نثر زرق و برق‌آلود، فضایی دلنشین و اشتیاق به زیبایی پرداخته شده، قلب افسانه‌ای عجیب و غریب من را به چنگ آورد.
– آنا ماری مک‌لمور، یکی از نویسندگان کتاب Venom & Vow


گردآوری شده توسط MJ Franklin

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما