8 خوراکی رایج که دشمن پوست هستند!

غذاهایی که در برنامه غذایی متخصصان پوست وجود ندارد

شما ارتباط مستقیم بین پوست و تغذیه را می دانید و از بایدها و نبایدهای مهم کاملا آگاه هستید، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افرادی که در این زمینه متخصص هستند، مانند متخصصان زیبایی و پوست، چه فکر می کنند؟ چیزهای نخورده برای آیا خودتان را در نظر می گیرید؟

متخصصان پوست از خوردن غذاهایی که باعث جوش، روزاسه و سایر بیماری های پوستی می شوند و ظاهر زیبا و سالم پوست را از بین می برند اجتناب می کنند. استفاده نکن

افرادی که دوست دارند در پایان روز غذا بخورند باید مراقب باشند، زیرا غذا و حتی زمان خوردن آن نقش زیادی در سلامت پوست دارد. غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان بهترین غذا برای پوست هستند. از طرفی غذاها می توانند عاملی برای آبرسانی و درخشندگی پوست باشند و همانطور که گفته شد; برخی از آنها باعث ایجاد آکنه و آکنه می شوند که نباید از آنها استفاده کنید. اکنون که این موارد را شناختید، بیایید نگاهی به اقلام ممنوعه در رژیم غذایی متخصصان پوست و زیبایی بیاندازیم.

غذاهای تند و تند

غذاهای ادویه دار؛ سوزش سر دل را بدتر می کند، بنابراین اگر سوزش سر دل دارید، باید از خوردن هر غذایی که باعث انقباض رگ های خونی می شود اجتناب کنید. غذاهای تند و تند و نوشیدنی های گرم همگی بخشی از این وعده های غذایی هستند.

نوشیدنی های مصنوعی

آنها از برخی نوشیدنی های صنعتی که باعث پیری پوست می شوند اجتناب می کنند. بله، نوشیدنی های صنعتی طبیعی نیستند و فقط سایز کمر شما را افزایش می دهند و باعث التهاب پوست می شوند. بنابراین بهتر است از نوشیدنی های طبیعی و ارزان تری استفاده کنید.

پاستا

ماکارونی باعث التهاب می شود که منجر به آکنه می شود. بین مصرف کربوهیدرات های فرآوری شده و التهاب پوست رابطه مستقیمی وجود دارد. نان ساده یا برنج سفید دارای شاخص گلیسمی بسیار بالایی است و باعث التهاب پوست می شود. بنابراین، باید قند موجود در غذاهایی که می خورید را اندازه گیری کنید. بهتر است از منابع گیاهی استفاده کنید.

شیر

لبنیات باعث آکنه می شود و متخصصان پوست موافق هستند. افرادی که مشکلات پوستی دارند و لبنیات زیاد مصرف می کنند دچار مشکل می شوند. مطالعات نشان می دهد که بین آکنه در زنان و مصرف زیاد لبنیات ارتباط وجود دارد، زیرا لبنیات شاخص گلیسمی بالایی دارند و در نتیجه پوست را ملتهب می کنند. البته خطرناک ترین آنها شیر گاو است و شیر بز، ماست یا پنیر گوسفندی مشکلی ایجاد نمی کند.

پروتئین آب پنیر

پروتئین آب پنیر باعث ایجاد آکنه می شود شیک های پروتئینی برای ساخت و ترمیم عضلات پس از یک تمرین سخت عالی هستند، اما برخی از پروتئین ها می توانند باعث مشکلات پوستی شوند. پروتئین آب پنیر باعث ایجاد آکنه می شود. پس مراقب باشید زیاده روی نکنید.

چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی التهاب پوست را افزایش می دهد، متخصصان پوست و جراحان پلاستیک یا هرکسی که در این زمینه دانش دارد می داند که چیپس سیب زمینی یکی از غذاهایی است که باعث ایجاد آکنه می شود. خوردن غذاهای چرب باعث افزایش التهاب پوست و ایجاد چین و چروک و آکنه می شود.

جوجه ها

مرغ سوخاری یکی از بدترین خوراکی ها برای پوست است، درست است که مرغ سوخاری طعم فوق العاده ای دارد، اما پوست خوبی به شما نمی دهد. بهتر است چربی ترانس موجود در غذاها کاهش یابد، مرغ سوخاری بالایی دارد و باعث التهاب پوست می شود.

غذاهای شیرین

شکر باعث ایجاد لکه های پوستی می شود، مصرف زیاد شکر دلیل مشکلات پوستی است زیرا دارای شاخص گلیسمی بالا، قند خون را به سرعت بالا می برد و باعث التهاب می شود، فیبر کلاژن را کاهش می دهد و پوست را از زیبایی از بین می برد و قرمزی و چین و چروک ظاهر می شود. بر روی آن

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما