Top 10 کلید راه متخصصین استفاده برای فوت فتیش

گفته میشود. برانگیختگی و تمایل فرد به اشیا و اعضای فتیش در رویاها و یا رفتار او خود را نشان میدهد. مدلهای یادگیری رفتار نشان میدهند که کودک قربانی یا مشاهدهکننده رفتارهای جنسی نامناسب میتواند این رفتارها را تقلید کند یا به مرور زمان آنها را در ذهن خود تقویت کند. روانشناسان رفتاری معتقدند، کودکی که قربانی یا مشاهده کننده رفتارهای نامناسب جنسی است، ممکن است یاد بگیرد که این رفتارها را تقلید کند. هدف این است که بیمار بین رفتار انحرافی و رویداد منفی (بوی نامطبوع) ارتباط برقرار کند و با پرهیز از رفتار مطلوب اقدام لازم را برای جلوگیری از این اتفاق منفی انجام دهد. داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین (پروزاک) نیز میل جنسی را با موفقیت کاهش می دهند، اما به طور مؤثری تخیلات جنسی را هدف قرار نمی دهند. به فرد آموزش داده می شود که هنگام قرار گرفتن در معرض محرک های جنسی، نور را در محدوده رنگی خاصی نگه دارد. این افراد گاهی تمایل دارند سوغاتی بخواهند و مثلاً لباس زیر دیگران را نگه می دارند. همونطور که آدم ها در سلیقه غذایی متفاوت هستن، در علاقمندی های جنسی هم می تونن متفاوت باشن و رفتارهای مختلفی بکنن .

این به شما این امکان را می دهد که با حواس پرتی کمتری نسبت به تمایلات جنسی پرت شده روی مشاوره تمرکز کنید. دسته ای از داروها به نام آنتی آندروژن ها می توانند به طور موقت سطح تستوسترون را کاهش دهند و در ترکیب با سایر درمان ها برای از دست دادن حافظه استفاده شوند. بوسیدن، نگاه کردن ویدیوهای پا، عکس گرفتن از پای پارتنر، ماساژ دادن پای فرد پس از کار، توصیف بوی پای فرد بعضی از علایم فوت فتیش هستند. اما اگر نشانه های زیر را در طرف مقابلتان دیدید، تقریبا می توانید یقین پیدا کنید که یک فوت فتیش است. روانشناسان معتقدند که رفتار فتیشیستی می تواند کاملا طبیعی باشد. در مورد مردان مبتلا به فتیشیسم، برخی از روانشناسان معتقدند که این اختلال ممکن است به دلیل شک و تردید نسبت به مردانگی و ترس از طرد شدن و تحقیر باشد. اختلال فتیش اغلب دارای یک دوره مداوم است که در شدت و فراوانی میل یا رفتار در طول زندگی تغییر می کند. زمانی که صحبت از جذابیت های جنسی می شود، معمولا همه ما به نقاط کلیشه ایی جنسی شناخته شده از بدن فکر می کنیم که در زن و مرد ایجاد تحریک می کنند.

اختلال فتیشیسم جذابیت شدید جنسی به اشیاء یا قسمتهایی از بدن است که معمولا به عنوان اعضای جنسی در نظر گرفته نمیشود. شرکای جنسی افراد مبتلا به این اختلال ممکن است احساس ناکافی یا عدم جذابیت کنند. بارزترین نشانه اختلال فتیشیسم این است که فرد تنها روی فتیش مورد نظرش متمرکز است و همیشه ادامه خواهد داشت ، درحالیکه ممکن است فردی بعنوان مثال با پاها تحریک شود اما مقطعی است و برای همیشه نخواهد بود. در این حالت فرد با اعمال کنترل بر جسم بی جان، احساس ناکارآمدی را جبران می کند. اختلال عملکرد جنسی در این افراد زمانی رخ می دهد که شیء فتیش وجود نداشته باشد. اختلال فتیش یعنی تحریکشدن با بخشهایی از بدن و یا اشیایی که به صورت معمول تحریککننده به حساب نمیآیند. در برخی فوت فتیشها دیده شده است که با از دست دادن یکی از عزیزان چه به دلیل مرگ چه به دلیل دوری با یک یا چند وسیله فرد شروع به لذتجویی میکند تا غم از دست دادن او را از یاد ببرد. زمانی فتیشیسم به یک اختلال تبدیل میشود که منجر به فعالیتهای غیرقانونی، از دست دادن علاقه به فعالیتهای معمول جنسی و روابط ضعیف با دیگران شود.

برخی اشخاص تنها با نگاه کردن به پا تحریک می شوند. در این سن، کودک حتی از وجود لذت جنسی باخبر نیست، اما تداوم این رفتار در او می تواند به شکل گیری فتیش در آینده تبدیل شود. در یک مطالعه، که توسط دکتر جیمز جیانینی در دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شد، علاقه فزاینده ای به پاها به عنوان اشیاء جنسی در طول اپیدمی بزرگ سوزاک در اروپای قرن دوازدهم و اپیدمی سیفلیس در قرن 16 و 19 در اروپا مشاهده شد. در این نوع اختلال، فرد برای تحریک جنسی دائماً از اشیاء غیر زنده مانند لباس زیر یا کفش پاشنه بلند استفاده می کند و به آن وابسته است. چنین بیماران جنسی مخفیانه کسی را تماشا می کنند که لباس زیر خود را در می آورد. مشاوره جنسی و صحبت با روانشناسان و متخصصان یک راه مطمئن برای درمان اختلالات جنسی است. آیا رابطه جنسی هدف بازی کردن با پاهاست؟ فوت فتیش یعنی توجه بیش از حد به پاها که اصلا کار خوبی در روابط جنسی نیست. هدف از درمان شناختی رفتاری تغيير رفتار بیمار بدون تحلیل نحوه و دلیل پیدایش اختلال فوت فتیش می باشد.

اختلال فتیش در این افراد گاهی با اختلال فضول همراه است. می شود. هورمون ها معمولاً همراه با درمان های رفتاری و شناختی استفاده می شوند. این افراد اغلب احساس شرمندگی می کنند و نمی توانند با محرک های عادی به ارگاسم برسند. در این حوزه از روانکاوی، نظریه دوم منبع مورد اعتماد این است که افراد ممکن است در دوران کودکی روی یک شیء خاص تثبیت کنند، که باعث می شود با دیدن آن به عنوان یک شی خوب از نظر جنسی روی آن تثبیت شوند.

البته معنی فوت فتیش می تواند برای برخی لذت بردن از پاهای طرف مقابل و برای برخی مجبور کردن طرف مقابل در برانگیختن جنسی از طریق پاهای فرد باشد. دختر عجیبی که از طریق اینترنت پاهایش را به نمایش میگذارد و مردان فوت فتیش به او پول میدهند تا این کار را برایشان بکند. افرادی که دارای انحراف جنسی فوت فتیش یا فتیشیسم هستند از طریق تصور کردن ، دیدن ، و لمس کردن و حتی لیسیدن پا و اشیاء مرتبط با آن همچون کفش و جوراب و …

در فتیش پا، فرد با اعمالی مانند ماساژ، بوسیدن و بو کردن، تمایل به پرستش پا دارد. این افراد با گذاشتن لب بر روی گوش، بوسیدن و لمس گوش های خود به لذت جنسی دست می یابند.۴. بعضی نظریه پردازان معتقدند که فوت فتیش از تجربیات اولیه دوران کودکی که طی آن یک شیء با شکل خاصی از برانگیختگی یا رضایت جنسی همراه بوده، منشا می گیرد. شواهد حاکی از آن است که ترکیب دارودرمانی با درمان شناختی-رفتاری می تواند موثر باشد، اگرچه تحقیقات در مورد نتایج این درمان ها قطعی نیست. برخی از داروهای تجویزی به کاهش تفکر اجباری مرتبط با پارافیلیا کمک می کنند. اکثر افراد مبتلا به این اختلال اشیاء واقعی را ترجیح می دهند.

آیا فتیشیسم یک اختلال جنسی است؟ خیال پردازی ها، گرایش های جنسی یا رفتارهای یک فرد باعث ناراحتی همسرش شده یا عملکرد حرفه ای، اجتماعی و شخصی او را مختل کرده است. یسری ها فتیش زیربغل دارن دوست دارن لیس بزنن زیر بغلو ( تمیز یا عرق کرده ) . فردی که فتیش پا دارد نسبت به پا تحریک جنسی میشود و اندامهای جنسی شریک جنسیاش تحریک کننده نیست و یا نمیتواند به اندازه پا تحریک کننده باشد. این افراد همچنین در برقراری ارتباط صادقانه در رابطه جنسی مشکل دارند. اوشون گفتن اگر مانع برقراری رابطه دخول نمیشه به مرور این مشکل برطرف میشه و نباید خیلی حساسیت نشون بدی. در فتیش پا مرد با لیسیدن پا و مکیدن انگشتان پای زن هورمون هیپوتالاموس را تحریک کرده و در پی آن زن به شدت تحریک می گردد تا جایی که امکان ارضا شدن خیلی زیاد می گردد .

توی بحث فتیش ها یه شاخه خیلی مشهور BDSM است (کمی توضیحات خودم و بعد کتاب ۵۰ سایه گری) و بحث توافق و قواعد و غیره. هرچند که چنین مواردی درمیان دگرجنسگرایان نیز وجود دارد اما با این حال بحث پیرامون ارتباط بین همجنسگرایی و موارد فوق تا سال ۱۹۷۳ هنگامی که همجنسگرایی از لیست بیماریهای روانی خارج شد ادامه داشت و پس از آن روانشناسان دلایل مواردی همچون خودکشی در میان همجنسگرایان را ناشی از تبعیضهای اجتماعی، نگرشهای منفی و موارد دیگر ذکر نمودند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما