TSMC اولین کارخانه نیمه هادی را در آلمان با هزینه 11 میلیارد دلار تأسیس می کند

بر اساس گزارش ها، ظاهراً پراکنده شده است TSMC برای تکمیل سرمایه گذاری قصد دارد با برخی از شرکای خود مانند شرکت بوش همکاری کند 11 میلیارد دلاراولین کارخانه براده برداری در کیشور آلمان او ایالت آزاد ساکسونی را تأسیس کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، علاوه بر TSMC و Bosch، شرکت های دیگری مانند NXP Semiconductors و Infineon Technologies AG نیز در این سرمایه گذاری مشارکت خواهند داشت. منابع بلومبرگ گزارش دادند که حداقل بودجه این سرمایه گذاری 7 میلیارد یورو (7.7 میلیارد دلار) و کل سرمایه گذاری احتمالا نزدیک به 10 میلیارد یورو (11 میلیارد دلار) است.

اما ظاهرا هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و ممکن است این برنامه ها تغییر کند.

برنامه TSMC برای ساخت یک کارخانه در آلمان

در حالی که سایر شرکت‌ها و وزارت اقتصاد آلمان هنوز هیچ اظهارنظری در این زمینه منتشر نکرده‌اند، «نینا کائو» سخنگوی TSMC بدون اشاره به جزئیات اعلام کرد که این شرکت همچنان در حال ارزیابی امکان ساخت کارخانه در اروپا است.

“مارک لیو” رئیس TSMC نیز در سال 2021 به سهامداران این شرکت گفت که سازنده تراشه ارزیابی خود را از راه اندازی خط تولید در آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا آغاز کرده است. آن زمان هم می گفتند این کارخانه اروپایی است تراشه های ماشین تمرکز.

این گزارش در حالی منتشر شده است که اتحادیه اروپا در تلاش است تا سال 2030 سهم خود از تولید جهانی نیمه هادی ها را دو برابر کند و به همین دلیل 40 درصد بودجه از محل یارانه پروژه های مشابه در آلمان تامین می شود. در ماه آوریل، اتحادیه اروپا قانون چیپس را برای تقویت تولید داخلی پس از اختلالاتی که در طول همه گیری کووید-19 و تشدید تنش ها بین ایالات متحده و چین رخ داد، تصویب کرد. تنش های بین المللی که باعث شد «وارن بافت» تقریباً تمام سهام خود را در TSMC فروخت.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما