آلومینیوم اراک – پرسپولیس; تلسم‌شکنی در برابر گربه سیاه

در دیداری حساس از روز دوشنبه دو تیم پرسپولیس و آلومینیوم روز جمعه 13 شهریور در ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک از ساعت 19 به مصاف هم می روند. این بازی با دستور کمیته انضباطی بدون تماشاگر خواهد بود. امیر عرب براقی قضاوت این دیدار را بر عهده خواهد داشت.

ملاقات با گربه سیاه

گربه سیاه معروف ترین لقبی است که می توان به آلومینیوم در مقابل پرسپولیس زد. آلومینیوم در لیگ بیستم به لیگ برتر صعود کرد و در اولین دیدار موفق شد اولین شکست فصل را مقابل پرسپولیس تحمیل کند. پرسپولیس در آن دوره باز هم نتوانست شکست بخورد و در فصل بعد اولین شکست فصل خود را مقابل آلومینیوم در اراک تجربه کرد.

این پایان ماجرا نبود چرا که پرسپولیس در دور قبل میزبان این تیم بود و با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و حذف شد. این تنها شکست پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در 3 فصل اخیر در تمامی مسابقات است. آلومینیوم با این ویژگی در 2 فصل حضور خود در سطح اول فوتبال ایران 3 بار پرسپولیس را شکست داده است. آلومینیوم اراک و تیم المتمول الدحیل قطر در 6 فصل اخیر و در تمامی مسابقات رکورد 3 شکست پرسپولیس را در کارنامه خود دارند.

در جستجوی گل اول و پیروزی

پرسپولیس در 2 بازی ابتدایی توانست با ارائه دفاعی محکم دروازه خود را بسته نگه دارد اما این تیم موفق به گلزنی نشد تا برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر در 2 بازی اول موفق به گلزنی نشد. هفته ها شاگردان گل محمدی در حالی محکوم به پیروزی مقابل این تیم در شهرستانی هستند که تنها مقابل این تیم شکست خورده اند چرا که در ابتدای فصل خود را بیشتر از سایر رقبا ندیده اند. آلومینیوم فصل را با شکست مقابل هواداران آغاز کرد اما صنعت در هفته دوم با شکست نفت آبادان 3 امتیازی شد.

پرسپولیس به هر دلیلی در این دیدار گزینه محرومیت مرتضی پورعلی گنجی را ندارد و این بازیکن همچنان به دنبال اولین بازی خود با پیراهن پرسپولیس است. یورگن لوکادیا در لیست 20 نفره پرسپولیس برای این دیدار حضور دارد و یحیی می تواند برای طلسم پایانی حساب هلندی ویژه باز کند. انتظار می رفت مصطفی احمدی هافبک آلومینیومی که 2 بازی فصل اول را به دلیل مصدومیت از دست داده بود به این بازی راه یابد اما این بازیکن نمی تواند در این دیدار حضور داشته باشد.

فوتبال 360

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما