از کابر ایکی انگریت کین با رضا پهلوی تا زن مو بلوند 13 آبان و کرامینی‌های بدون شادی

فرارو- عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، محمدباقر قالیباف رئیس مجمع، بانوی بلوند حاضر در راهپیمایی 13 آبان و تیم های ملی فوتبال ساحلی و کشتی فرنگی تیم ها در اخبار هفته بودند.

لطفا فرار کنیدنقطه مشترک یا محور پوشش خبری این افراد، تیم ها یا رویدادها مانند هفته های گذشته به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ناآرامی های 50 روز گذشته در کیشور مرتبط بوده است. در واقع این روزها هیچ حادثه ای در کیشور بدون ارتباط با وضعیت اعتراض ها قابل مشاهده، بازنمایی و حتی تحلیل و ارائه نیست. با این تمهیدات می توان خبرسازان هفته جاری را در موارد زیر معرفی کرد:

Ахонди в хомный программе хабр играй интервуть чин ба Реза پاخلوی

عباس آخوندی، مدرس دانشگاه مطالعات جهان، وزیر راه و شهرسازی در دولت های سابق هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در گفتگو با این روزنامه به بیان دیدگاه های خود در رابطه با مشکلات اخیر کشور پرداخت. اعتماد. مهمترین نکته صحبت های آخوندی در رابطه با خبر جنجالی و عجیب مصاحبه چینی با رضا پهلوی بود.

و در این زمینه گفت: با توجه به شرایطی که در سطح بین المللی وجود دارد و قدرت های مسلط بر جهان; هم غرب و هم شرق با فشار زیاد از مشکلات داخلی ما سوء استفاده می کنند. اتکا به شرق هم در آن حیس و بیس خود مامایی آست. خبری است که تلویزیون چین برای مصاحبه با رضا پهلوی رفته است، این خبر مهم و عجیب است. در حالی که جمهوری اسلامی همیشه با شرقی ها صحبت می کند، دولت چین خواهد گفت که با این حرکت چه می خواهد بکند.

این قسمت از نظرات خوانندگان بی سابقه در فضای مجازی و رسانه ها بازتاب داشت و بخش زیادی از کاربران نسبت به آن واکنش نشان دادند. البته برخی از کاربران به این موضوع اشاره کردند که مصاحبه یک شبکه چینی با رضا پهلوی مربوط به ده سال پیش است و او مرتکب اشتباه فحاشی شده که چنین بحثی را مطرح کرده است.

زارگامی в не банга базжовых базёха ба деха хаштади​

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در جلسه سیزدهم آبان ماه در دانشگاه شریف اوایل هفته گذشته در بخشی از سخنان خود به نقل از اظهارات بازداشت شدگان ارشد ارشد پرداخت. رسانه ها و کاربران فضای مجازی بود

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه تحول مورد قبول دولت است، گفت: ما با ده نفر نمی فهمیم این برای همه صدق نمی کند، در مورد بسیاری از افرادی که در این اغتشاشات دستگیر شدند، صحبت کردم. در بازجویی واقعی به آنها گفت.» آن شخص گفت. من یک عمر از افراد بزرگ سیاسی بازجویی کردم و چند روز چند صد نفر را بازجویی کردم و این سخت ترین بازجویی من بود، زیرا نمی فهمم آنها چه می گویند. و نه آنها می فهمند من چه می گویم.

وی تاکید کرد: ما در اصول اختلاف نداریم، باید اصلاحات انجام دهیم، باید در روش ها اصلاحات ایجاد کنیم. دولت بارها این را گفته است، اما برخی باید آن را اجرا کنند. سه گروه در مقابل این رویکرد ایستاده اند، یکی اصلاً علاقه ای ندارد، دیگری به نفع آنهاست و دیگری به دنبال بهبود است. ضرغامی ادامه داد: امروز دختران جوان و تحصیلکرده بدون روسری در خیابان راه می روند. چی شد تصادفی اتفاق افتاد؟

این اظهارات تکان دهنده مورد توجه گسترده کاربران فضای مجازی و رسانه ها قرار گرفته است. برخی از بزرگان مردم این موضوع را مطرح کردند که این شکاف نسلی باید مورد توجه و بررسی نهادهای مسئول قرار گیرد.

زن موبلند حاضر در 13 آبان کیست و چیست

روز جمعه هفته گذشته انتشار عکسی از حضور یک زن بلوند در میانه راهپیمایی 13 آبان، واکنش های گسترده ای را در داخل و خارج از کشور به همراه داشت. عکس عکاس شاهناگی طاق خبرگزاری مهر در صفحه اینستاگرامش منتشر شد و به سرعت مورد توجه قانون قرار گرفت. این عکس به قدری عجیب به نظر می رسید که برخی از کاربران فضای مجازی در ابتدا احتمال فتوشاپ، ساختگی و … این عکس و چهره را در نظر گرفتند.

اما فراتر از این تصویر، روزنامه هفت صبح ماجرای این تصویر و حضور زنی بلوند در تجمع روز 23 فروردین را روایت کرده است که این ماجرا را نیز به حالت عادی بازگرداند. این شاهد عینی روایت می کند: این عکس درست مقابل سفارت سابق آمریکا در کنار ایستگاه مترو طالقانی گرفته شده و توسط یکی از عکاسان که روی دیوار نسبتاً بلند ایستگاه مترو ایستاده بود، ثبت شده است. این شاهد عینی می گوید صبح صدای شاتر دوربین به حدی بود که مجبور شد در میان جمعیت به دنبال شی خاصی بگردد.

و می‌گوید: وقتی صدای دوربین‌های شاتر را شنیدم، فکر کردم یک فرد مشهور را دیده‌اند. در حالی که به دنبال عکاس بودم، متوجه ازدحام عجیبی در میان تظاهرکنندگان در بخش زنان شدم. ديدم يك خانوم بهجاب بهاي تليني بين كانه به کادر مشكي و كلي راه ميرود

زن به جلو نگاه کرد و پاهایش را بالا آورد. «اما تصویری که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، صحنه‌ای از درگیری را نشان می‌دهد و اینکه برخی زنان محجبه در حال حاضر با او درگیر هستند. این شاهد عینی درباره این صحنه می گوید: راستش من از آنها دور بودم و صدایشان را نمی شنیدم. اما چیزی که دیدم این بود که بعضی از خانم ها با دیدن آن خانم بی حجاب خیلی ناراحت شدند و شروع کردند به صحبت با او. و در حالی که بین آنها راه می رفت به آنها پاسخ داد. البته دعوا و درگیری فیزیکی ندیدم. فقط هر چند ثانیه چند زن به او نزدیک می شدند و با او همراهی می کردند و دوباره از او دور می شدند و او به راه رفتن ادامه می داد.

حداقل چند بار در صحنه ذکر زنان محجبه تکرار شد، اما او زیر بار نمی رفت و روسری خود را روی سرش نمی گذاشت. این شاهد عینی در این باره می گوید: برخی از مردان نیز به وی تذکر دادند که روسری خود را بردارید اما آنچه من دیدم این بود که نیروی مدیریتی آن افراد را از صحنه خارج کرد. نیریو نامیکی نیروی داد نیریداد نیہہ۔ آن خانم زیاد در تظاهرات ظاهر نشد. بعد از چند قدم دور شدن از سفارت آمریکا از بین جمعیت بیرون آمد و من دیگر او را ندیدم.

گالیباف به جای رهبر اصلاحات در میان محافظه کاران ظاهر شد

محمدباقر قالیباف به تلخی درباره اتفاقات اخیر کیشور و اتفاقات ویژه هفته جاری صحبت کرد. وی گفت: حوادث تلخ بار دیگر نشان داد که رهبران اغتشاشات واقعی یعنی سیا، موساد و دیگر گروه ها در پرو به دنبال نتیجه مطالبات معترضان نیستند، بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت هستند. آنها داعش را به یک دستور کار جدید تبدیل کرده اند.» و

قالیباف در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: همانطور که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند: «این مسائل نباید حواس مسئولان را منحرف کند و از کار واقعی و اساسی خودداری نکنید» مجمع. دولت آماده هرگونه کمکی است و منتظریم مسئولان به قیمت و بازار توجه بیشتری داشته باشند. رئیس مجلس افزود: امیدوارم هر چه زودتر امنیت در کشور به طور کامل برقرار شود تا در چارچوب نظام سیاسی تغییرات مشروع و لازم در راستای حکمرانی جدید در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایجاد شود. جمهوری اسلامی آغاز خواهد شد.

اظهارات رئیس مجمع در رابطه با تثبیت شرایط و در پی آن آغاز اصلاحات اساسی به ویژه مورد توجه ناظران رسانه ای و سیاسی قرار گرفت.

دو قهرمانی بدون ازدواج دیگر در فوتبال، ساحل و کشتی

از دیگر اتفاقات این هفته خبرنگار خبر در ادامه ازدواج در رشته های مختلف ورزشی بود. تیم های ملی فوتبال ساحلی و کشتی نیز مانند استقلال پس از قهرمانی در سوپرجام، پس از قهرمانی نیز ازدواج نکردند.

تیم فوتبال ساحلی ایران قهرمان جام بین قاره ای فوتبال ساحلی امارات شد و همزمان تیم ملی کشتی فرنگی ایران در خاک خود آذربایجان را شکست داد و قهرمان جام جهانی 2022 شد که این جام باز هم رسانه ای شد. طبق عکس های دریافتی که بخشی از آن از رادیو پخش شد، ورزشکاران دو تیم ملی ایران در سکوت سوپرجام جام خود را به سبک استقلال کشف کردند.

بعد از قهرمانی حتی کاربران فضای مجازی هم به سوژه سکوت و ازدواج تبدیل شدند. البته پیش از این نیز پخش سرود ملی ایران در شروع مسابقات با واکنش های گسترده ای همراه شده بود.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما