رسانه های جهانی از مسی و امباپه پس از “مهیج ترین فینال” تاریخ جام جهانی استقبال می کنند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پس از قهرمانی آرژانتین در جام جهانی، رسانه های جهانی تلاش های “قهرمانانه” امباپه ستاره فرانسوی را ستودند و برای لیونل مسی که تاج “خدای فوتبال” را از آن خود کرده بود، امتیازات فوق العاده تمام شد.

پیروزی هیجان‌انگیز در ضربات پنالتی مقابل فرانسه، اولین جام جهانی لا آلبی سلسته را پس از قهرمانی دیگو مارادونا در سال 1986 به آنها داد.

و این جرقه انفجاری از شادی در آرژانتین را برانگیخت، جایی که رسانه ها به آخرین نسل قهرمانان این کشور در جام جهانی و طلسم آنها مسی سلام کردند.

تصاویری از او که جام را بالا نگه داشته و جشن های تیم، وب سایت های خبری و فیدهای رسانه های اجتماعی در آرژانتین را تزئین کرده است.

روزنامه La Nacion گفت که آرژانتین مسی برنده “بزرگترین فینال تاریخ” شده بود، در حالی که کلارین آن را یک مسابقه “فراموش نشدنی” توصیف کرد.

صفحه اصلی روزنامه ورزشی اوله با این جمله پر شد: “ما قهرمان جهان هستیم!”

فینال به عنوان یک رویارویی بزرگ بین مسی و کیلیان امباپه فوق ستاره فرانسوی شناخته شد و ناامید کننده نبود.

در حالی که مسی دو گل به ثمر رساند تا آرژانتین را به برتری برساند، امباپه با هت تریک به مدافع فرانسوی الهام بخشید تا فینال را به ضربات پنالتی برساند.

تیتر صفحه اول روزنامه ورزشی فرانسوی L’Équipe، متنی که بر روی تصویری از امباپه که جایزه کفش طلای خود را در دست دارد در حالی که از کنار جام جهانی رد می‌شود، تحمیل شده است، می‌خواند: «سر بلند است».

صفحه اول روزنامه لیبراسیون با عکس هایی از مسی و امباپه گفت: “افسانه ای”، در حالی که فیگارو تلاش های ستاره فرانسوی را “قهرمانانه” توصیف کرد.

“در دست خدا”

مسی مدت‌ها پیش جایگاه خود را در بین بهترین‌های تمام دوران تثبیت کرده بود، اما دنیای فوتبال پیش از فینال با چشم‌انداز این که جادوگر ناوگان‌پایه تاج دوران درخشان خود را با جام جهانی تاج بگذارد، غوغا می‌کرد – تنها جامی که او هرگز نبرده بود. .

و با پیروزی آرژانتین در روز یکشنبه، بحث در مورد جایگاه او در تاریخ ورزش تا حد زیادی حل شد.

در بریتانیا، تایمز در صفحه اول خود نوشت که مسی “نبرد استادان مدرن در بزرگترین فینال” را برده است. در صفحه اول بخش ورزشی خود، او را به سادگی “بزرگترین” توصیف کرد.

میرر او را بز نامید – “بزرگترین تمام دوران” – در حالی که روزنامه سان گفت جام جهانی “در دست خدا” بود، اشاره ای گستاخانه به گل بدنام مارادونا به انگلیس در مسابقات 1986.

در آلمان، Sueddeutsche Zeitung نیز با تیتر “پای خدا” برای مسی، روی آن مرجع پخش شد.

این مسابقه رویارویی آرژانتین و فرانسه را “مهیج ترین فینال” در تاریخ جام جهانی خواند، در حالی که روزنامه تاگس اشپیگل گفت که “دو استعداد استثنایی” را به نمایش گذاشته است.

حتی در برزیل – یک رقیب سرسخت – روزنامه O Globo به مسی ادای احترام کرد و گفت که فوتبال “بدهی خود” را به بزرگترین ستاره خود پرداخت کرده است.

در ایالات متحده که میزبان جام جهانی بعدی با کانادا و مکزیک خواهد بود، گزارشی در واشنگتن پست نشان داد که مسی در نهایت در یک فینال “جاودانه” جایزه گرفت.

روزنامه اسپانیایی El Pais نوشت که مسی “در فینال تاجگذاری کرد”.

و در آسیا، جایی که مسی لژیون هواداران دارد، روزنامه هندی هندو می‌گوید تیم آرژانتین او “با سرنوشت” خود را حفظ کرده است، در حالی که روزنامه کره جنوبی هانکوک ایلبو او را “خدای فوتبال” می‌خواند.

(فرانسه 24 با خبرگزاری فرانسه)

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما