Moogs and Muppets: Record Shopping in Brooklyn

وقت آن است که قسمت دیگری از بخش تقویت کننده تکراری را بسازیم رکورد من، احترام به خوشبختی و معامله ای که در مغازه های آجر و ملات یافت می شود. ویژگی های امروزی یافته های عجیب و غریب و شگفت انگیز یکی از مکان های مورد علاقه من در بروکلین، در پیوست رکوردهای آکادمی.

مدت زیادی است که در ضمیمه آکادمی رکوردز (شاخه بروکلین آکادمی رکوردز در خیابان دوازدهم در منهتن) خرید کرده ام که در سه مکان مختلف از آن بازدید کرده ام: خانه بزرگ سابق آن در خیابان ششم شمالی در ویلیامزبورگ. نقطه گرین پوینت که در سال 2013 درست در کنار رودخانه شرقی* به آن نقل مکان کرد. و اکنون، فروشگاه کاملاً جدید آن در همان محله، در خیابان بنکر 242.

آخرین بازدید من بسیار پربار بود – به ویژه در سطل های دلار – و من یک لیست پخش از آلبوم هایی که در آن روز خریدم تهیه کرده ام. این سرگرم کننده، نشاط آور است و همانطور که در پایان خواهید دید، حاوی چند اتصال موسیقی غیرمنتظره است.

در حین خواندن به همراه اسپاتیفای گوش دهید.

من شیفته بسیاری از رکوردهای سینتی سایزرهای جدید هستم که در اواخر دهه 1960 پس از اینکه وندی کارلوس “Switched-On Bach” به یک موفقیت تجاری غیرمنتظره تبدیل شد، منتشر شد. در سال 1970، “Switched-On Country”، “Switched-On Bacharach” (باهوش) و مورد علاقه شخصی من در عنوان اگر نه در اجرا، “Switched-On Santa” وجود داشت. من نسخه‌ای از «Switched-On Rock» که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها بود، نداشتم، و وقتی یک نسخه ارزان قیمت را در جعبه‌ها دیدم، نتوانستم مقاومت کنم. لطفاً از چیزی که امیدوارم یکی از عجیب‌ترین کاورهای بیتلز باشد که تا به حال شنیده‌اید لذت ببرید، که حول محور سینت سایزر مدولار Moog تنها پنج سال پس از اختراع آن متمرکز شده است. علیرغم همه کیچ بی‌نظیرشان، چیزی است که من واقعاً در مورد ضبط‌های «روشن» و این دوره از موسیقی الکترونیکی به طور کلی دوست دارم، زمانی که یک حس قابل لمس از شگفتی (و سردرگمی جزئی) در مورد اینکه این ماشین‌های جدید واقعاً می‌توانند انجام دهند وجود داشت. (در یوتیوب گوش کنید)

یک سال قبل از مرگ نابهنگام خود، اوتیس ردینگ یک اقامتگاه سه شبه و هفت نمایشی را در Whiskey a Go Go، کلوپ معروف راک لس آنجلس که در آن زمان نقش های روحی زیادی را به عنوان تیترالین رزرو نکرد، بازی کرد. این اجرای سریع و هیجان‌انگیز از خود ردینگ «Mr. ترحم آور» فقط طعم درخششی است که تماشاگران (که طبق یادداشت های لاینر، در این شب خاص شامل باب دیلن نیز می شد) در آن نمایش ها شاهد آن بودند. این از 10 آهنگ “In Person at the Whisky a Go Go” می آید که در سال 1968 منتشر شد. اما اگر به دنبال Otis بیشتری هستید (و واقعاً، چه کسی نیست؟)، یک مجموعه جعبه ای جامع از ضبط کامل ویسکی در سال 2016 منتشر شد. (در یوتیوب گوش کنید)

همین چند هفته پیش را به یاد دارید، زمانی که من یک خبرنامه درباره جان کیل فرستادم و در مورد آهنگ پست پانک او در سال 1981 “Honi Soit” راضی بودم؟ فقط چند روز بعد، من موفق شدم یک نسخه را در بخش New Arrivals آکادمی رکوردز پیدا کنم! رکورد خرید سرندیپ چیز زیبایی است. (در یوتیوب گوش کنید)

تیم هاردین، اگر آشنا نیستید، یک خواننده و ترانه سرای فولک با استعداد فوق العاده بود که در سال 1980 و در سن 39 سالگی نبرد با اعتیاد را از دست داد. در حالی که او می توانست کارهای بسیار بیشتری انجام دهد، کارهایی که از خود به جا گذاشت بسیار عالی است. این آهنگ کوچک شادی آور یکی از آهنگ های مورد علاقه من در مجموعه مجموعه آرشیو طلایی 1970 است – رکوردی که کاملاً فراموش کرده بودم که قبلاً آن را داشتم. با این حال، پشیمان نیستم، زیرا سطل دلاری آنقدر خوب است که نمی توان از آن گذشت، و مطمئن هستم که می توانم دوستی را پیدا کنم که آن را بخواهد. (در یوتیوب گوش کنید)

شاید بهترین دلاری که در این سال خرج کرده‌ام، روی یک کپی بدون خط و خش از بهترین آهنگ‌های راجر میلر، خواننده کانتری گوفبال بود. از نظر علمی و روانی غیرممکن است که در حین گوش دادن به میلر در حال بد بمانیم: من این فرضیه را بارها آزمایش کرده ام. همین امر در مورد این ویدیوی مضحک از مصاحبه دیک کلارک با او در قسمتی از سریال “سرای موسیقی آمریکایی” در سال 1964 صدق می کند، که به میلر فرصتی می دهد تا تصور خود را از یک تلفن انجام دهد. (در یوتیوب گوش کنید)

وقتی صحبت از ارزش شد (و به اندازه کافی عجیب، اپراتورهای تلفن)، من خوشحال شدم که مجموعه ای از آهنگ های چاک بری را با دو LP در سطل قیمت فقط 2 دلار پیدا کردم. «ممفیس، تنسی» یکی از سخت‌ترین راک‌های او نیست، اما با این وجود یکی از محبوب‌ترین راک‌ها است. (در یوتیوب گوش کنید)

باشه، شاید این بهترین دلاری بود که امسال خرج کردم: یک کپی بکر از موسیقی متن «فیلم ماپت». جلد LP به تنهایی باعث لبخند من شد و من را پر از خاطرات فیلمی کرد که در کودکی دوست داشتم، اما این باپ خاص همان چیزی بود که واقعاً من را برگرداند. در ابتدا فکر کردم که آن را در لیست پخش قرار دهم، مخصوصاً از آنجایی که انتخاب های امروزی نسبتاً سبک بوده است. اما پس از آن، در حین بررسی دقیق نت‌های خط «Switched-On Rock»، متوجه یک تصادف شدید شدم: کیبوردیست آن آلبوم موگ، کنی اشر، پیانیست و آهنگساز جاز بود که آهنگ‌های موسیقی متن «فیلم ماپت» را نوشت. با پل ویلیامز بنابراین، به طور غیرمنتظره، لیست پخش امروز همان جایی که شروع شد به پایان می رسد. باز هم می گویم: سرندیپی با رکورد خرید چیز زیبایی است. (در یوتیوب گوش کنید)

بدون پا و فانتزی،

لیندسی

*اینستاگرام آکادمی رکوردز از فضای جدید خود می بالید: «بزرگتر است! تمیز است! بوی عجیبی نمی دهد!» به‌عنوان یک مشتری وفادار، این مفهوم را که محل قبلی اوک استریت بوی عجیبی می‌داد، رد می‌کنم، اما می‌توانم تأیید کنم که عودهای دوست‌داشتنی و مشک‌آلود در خیابان بانکر 242 می‌سوخت، بنابراین حداقل در روزی که بازدید کردم، اعتراف خواهم کرد. که این فضای جدید خوشبوترین ضمیمه رکوردهای آکادمی است.


در Spotify گوش کنید. ما این لیست پخش را با هر خبرنامه جدید به روز می کنیم.

لیست آهنگ “Moogs and Muppets: Record Shopping in Brooklyn”.
تراک 1: ماشین موگ، “بازگشت”
تراک 2: اوتیس ردینگ، «آقای. Pitiful (Live at the Whisky a Go Go)”
تراک 3: جان کیل، “مرده یا زنده”
تراک 4: تیم هاردین، “قول نکن”
تراک 5: راجر میلر، “Dang Me”
تراک 6: چاک بری، “ممفیس، تنسی”
تراک 7: کرمیت و فوزی، “Movin’ Right Along”

شخصی که سر تا پا لباس پوشیده است جوکر خواکین فینیکس. یک بوآ بادی که دور گردن کسی می‌بندند. یک تمساح بادی که در حال موج‌سواری است. آ جری اسپرینگر تی شرتی که ظاهراً برای ادای احترام جدی پوشیده شده است. (RIP) اینها تنها بخشی از چیزهایی بود که شنبه شب دیدم، زمانی که دنیای عقلانی را پشت سر گذاشتم و به سمت یک فروخته شده رفتم. 100 دیر نشان می دهد.

100 دیر دوتایی آنارشیک صوتی هستند لورا لس سوگند دیلن بردی; اگر با آنها آشنا نیستید، نمایه اخیر همکار من جو کوسکارلی یک آغازگر عالی است. آخرین آلبوم آنها، “10000 گک” حمله ای بی پروا و اغلب خنده دار به سلیقه خوب است – و هر روز که می گذرد مطمئن تر می شوم که یکی از موارد مورد علاقه من در سال است. (نگاه کنید به: the towering, Blink-182-esque هالیوود بیبی یا، مطابق با موضوع کرمیت ما، پوچی و به طرز هذیانی جذاب “قورباغه روی زمین.”) جذابیت آن شاید غیرممکن باشد که بتوان توضیح داد (یا ممکن است برخی بگویند توجیه شود) اما من مدام به ایده ای برمی گردم که منتقد جولیان اسکوبدو شپرد در نقد زیرکانه‌اش از آلبوم Pitchfork بیان کرد: «این یک ارزیابی مجدد از بی‌کلاس‌ترین و غم‌انگیزترین ژانرهای راک است که در دهه 2000 غوطه‌ور شد، با این فرض که وقتی توسط افراد زن‌ستیز ارائه نشود، می‌تواند موسیقی فوق‌العاده‌ای باشد. 100 gec با و برای شناسه های واپس گرای همه ما صحبت می کنند. بی عقل [expletive] باید فراگیر نیز باشد.» بسیاری از طنز پانک-راک مورد حمایت گروه هایی که من با آن ها بزرگ شدم، زمانی که شما آن را به سمت روشن نگه داشتید، به طرز وحشتناکی همجنسگرا هراسی، جنسیتی یا نژادپرستانه بود – گاهی اوقات همه موارد فوق. من مانند شپرد از بی گناهی دعوت کننده تر این نسل جدید عجیب و غریب قدردانی می کنم. همانطور که متوجه شدم، شعار “دیر! دیر! دیر!» در میان همنوعان نامناسب من در شنبه شب: بچه ها حالشان خوب است.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما