چگونه Dominion باعث شد روپرت مرداک و فاکس تسویه حساب بزرگی بپردازند

پس از آن که فاکس موافقت کرد با پرداخت 787.5 میلیون دلار برای حل و فصل دعوای شرکت Dominion، سازنده ماشین های رأی دهی، در مورد ادعاهای انتخاباتی دروغینی که فاکس نیوز پخش کرده بود، مبارزه با افترا قرن به پایان رسید.

این یکی از بزرگترین توافق‌نامه‌های افترا در تاریخ است – و یکی از مالکان Dominion روز چهارشنبه توضیح داد که چگونه تیمش باعث شد تا روپرت مرداک با آن موافقت کند.

نقشه بازی حول محور ارائه شواهد مخرب در ملاء عام بود، هوتن یعقوب زاده از Staple Street Capital که مالک Dominion است، امروز در CNBC گفت. این امر به شدت به یک عرشه انباشته شده علیه فاکس نیوز کمک کرد و پخش کننده با آنچه یکی از کارشناسان حقوقی به نیویورک تایمز گفت “بدون شک قوی ترین پرونده افترای ما علیه یک شرکت رسانه ای بزرگ بود.”

آقای. یعقوب زاده گفت 787.5 میلیون دلار بالاترین مبلغ تسویه‌ای بود که فاکس پیشنهاد داده بود، و همچنین برای فاکس نیوز مهم بود که به پخش ادعاهای نادرست اعتراف کند.

استیپل استریت ممکن است بزرگترین برنده باشد. این شرکت سهام خصوصی که در حال حاضر حدود 900 میلیون دلار را مدیریت می کند، اکثریت سهام شرکت را تنها به قیمت 38.3 میلیون دلار در سال 2018 خریداری کرد.

مشخص نیست که کاهش استیپل استریت چقدر بزرگ خواهد بود، اما تقریباً مطمئناً منجر به بازدهی خانگی برای شرکت و شرکای محدود آن خواهد شد. یکی از این سرمایه گذاران به رویترز گفت: “ما از نتیجه بسیار خرسندیم و فکر می کنیم که استیپل استریت به نمایندگی از سرمایه گذاران خود وضعیت را به خوبی مدیریت کرده است.”

آیا فاکس قرار است راه خود را تغییر دهد؟ به طور بالقوه نه. این توافق به دور از یک تهدید مالی وجودی است: آقای. امپراتوری رسانه ای مرداک تا ماه فوریه 4 میلیارد دلار پول نقد داشت، در حالی که بخش شبکه کابلی آن به تنهایی – که فاکس نیوز را نیز در بر می گیرد – در سال گذشته 2.9 میلیارد دلار به صورت پیش فرض درآمد داشت. فاکس احتمالاً بیمه قابل توجهی نیز دارد که حداقل بخشی از پرداخت را پوشش می دهد.

(رسوایی هک تلفن در بریتانیا مسلماً برای مرداک ها هزینه بیشتری از جمله بسته شدن روزنامه News of the World و بر اساس برخی محاسبات، حدود 800 میلیون دلار خسارت به همراه داشت.)

همچنین در نظر بگیرید که فاکس نیوز مجبور به عذرخواهی روی آنتن نبود و از حضور مجریان برتر خود و آقای. مرداک در دادگاه شهادت می دهد. روز سه شنبه، شبکه تنها شش دقیقه را به پوشش این شهرک اختصاص داد.

فاکس هنوز با سالن های دادگاه تمام نشده است. اسمارت‌ماتیک، یکی دیگر از شرکت‌های فناوری انتخابات، در حال پیگیری یک شکایت 2.7 میلیارد دلاری برای افترا است که یک قاضی حکم داد که می‌تواند محاکمه شود. در همین حال، یک تهیه کننده سابق فاکس نیوز از کارفرمای سابق خود شکایت کرده و او را متهم کرده است که او را برای ارائه شهادت گمراه کننده در پرونده Dominion متهم کرده است.

یک دعوای بالقوه شدیدتر در دادگاه ممکن است از طرف سرمایه گذاران فاکس باشد. رویترز گزارش می دهد که برخی از سهامداران به دنبال اسناد داخلی شرکت هستند که نشان دهد آیا هیئت مدیره و رهبری فاکس به درستی بر پوشش ادعاهای بی اساس دونالد ترامپ در مورد تقلب در انتخابات نظارت داشته اند یا خیر.

آیا سرها می چرخند و چه زمانی؟ با توجه به اینکه دعواهای حقوقی بیشتری در پیش است، فاکس ممکن است هنوز تبر را بر سر کسی نیندازد. (برخی از ناظران رسانه ها در مورد سرنوشت سوزان اسکات، مدیر عامل فاکس نیوز تعجب کرده اند) اما اگر شرکت با تسویه حساب عظیم دیگری روبرو شود، ممکن است تحت فشار قرار بگیرد که کسی سقوط کند.

آقای. خود مرداک احتمالاً هیچ ضربه بزرگی را متحمل نخواهد شد، به گفته بری دیلر. این غول رسانه‌ای در گفتگو با سمافور قبل از انتشار اخبار روز سه‌شنبه، درباره هرگونه توافقی گفت: «چه کار می‌شود کرد؟ آیا این امر باعث بدتر شدن شهرت روپرت مرداک می شود؟ یعنی برای شما موفق باشید.»

هند به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان از چین پیشی گرفتبر اساس داده های سازمان ملل متحد. جمعیت از 1.4286 میلیارد نفر فراتر رفت که کمی بیشتر از همسایه خود که 1.4257 میلیارد نفر بود. هند مدت‌هاست که از درو کردن سود جمعیتی صحبت می‌کند، اما این سوال وجود دارد که آیا اقتصاد این کشور می‌تواند از چین نیز پیشی بگیرد.

طبق گزارش‌ها، مشاغل بیشتری در متا و دیزنی در راه است. به گفته Vox، این شرکت فناوری جدیدترین دور اخراج خود را از امروز در واحدهای فیس بوک، واتس اپ، اینستاگرام و آزمایشگاه های واقعیت آغاز خواهد کرد و احتمالاً تا 4000 موقعیت در حال پایان است. بر اساس گزارش بلومبرگ، دیزنی هفته آینده هزاران شغل خود را به عنوان بخشی از استراتژی باب ایگر مدیر عامل شرکت برای کاهش 5.5 میلیارد دلاری هزینه ها کاهش خواهد داد.

گلدمن ساکس بازوی وام های مصرف کننده خود را کوچک می کند. بانک وال استریت روز سه‌شنبه اعلام کرد که برخی وام‌ها را از بانک مصرف‌کننده دیجیتال مارکوس خود فروخته و برخی دیگر را برای فروش گذاشته است که باعث زیان 500 میلیون دلاری شده است، در حالی که تایید کرد که فروش وام دهنده GreenSky را ارزیابی می‌کند. مفسران و سرمایه گذاران می گویند که این حرکت ها تاییدی است که مدت ها در انتظار آن بودیم که گلدمن باید روی نقاط قوت خود تمرکز کند.

Reddit قصد دارد با در نظر گرفتن هوش مصنوعی، هزینه دسترسی به محتوای خود را دریافت کند. شرکت چت‌بورد آنلاین به تایمز گفت که شروع به وادار کردن دیگران به استفاده از رابط برنامه‌نویسی برنامه‌اش می‌کند، روشی که به نهادهای خارجی اجازه می‌دهد تا پیشنهادات گسترده‌ای از بحث‌های کاربر را دانلود کنند. استیو هافمن، مدیر عامل Reddit، پروژه‌های هوش مصنوعی توسط غول‌های فناوری – که باید بر روی حجم عظیمی از داده‌ها آموزش داده شوند – را به عنوان دلیلی برای این حرکت معرفی کرد.

رئیس SEC از سرکوب کریپتو توسط آژانس دفاع می کند. گری گنسلر، رئیس آژانس، در چهار ساعت شهادت در برابر جمهوری‌خواهان مبارز مجلس نمایندگان، گفت که رگولاتور به پیگیری شرکت‌های ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد تا آنها را با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده مطابقت دهد. در همین حال، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، به CNBC گفت که آماده است سال ها با SEC در دادگاه مبارزه کند.

با فرض اینکه در مادرید، تورنتو یا اوکلند نیوزلند زندگی نمی‌کنید، ممکن است بتوانید برای مدتی طولانی‌تر از گذرواژه نتفلیکس دوستان خود استفاده نکنید. در نامه‌ای به سهامداران در روز سه‌شنبه، این شرکت استریمینگ که نتایج سه‌ماهه‌ای را در روز سه‌شنبه گزارش کرد، گفت که سرکوب گسترده‌تر به اشتراک‌گذاری رمز عبور، از جمله در ایالات متحده، را در این سه‌ماهه – دیرتر از برنامه‌ریزی شده – آغاز خواهد کرد.

تلاش می تواند یک پول ساز بزرگ باشد و بخشی از یک بازنگری گسترده‌تر پس از اینکه این شرکت در سال گذشته اعلام کرد برای اولین بار در یک دهه اخیر مشترکین خود را از دست داده است، است. جسیکا ریف ارلیچ، تحلیلگر رسانه و سرگرمی در BofA Securities، در یادداشت اخیر سرمایه گذار خود نوشت: به ازای هر میلیون بار رایگان که در ایالات متحده و کانادا به یک مشترک تبدیل می شود، این شرکت سالانه 80 میلیون دلار به درآمد اضافه می کند. او افزود: “برای بقیه جهان، 420 میلیون دلار درآمد اضافی سالانه وجود دارد، که به دلیل قیمت بالاتر، پتانسیل صعودی دارد.”

نتفلیکس تخمین می زند که بیش از 100 میلیون خانوار حساب مشترک دارند. اما در یک تماس تحلیلگر، شرکت مشخص نمی کند که چه تعداد ممکن است برای تبدیل آماده باشند.

درآمدها و تعداد مشترکین کمتر از انتظارات بود علی‌رغم اینکه نتفلیکس پس از سال‌ها گفت که این کار را نمی‌کند، سطحی کم‌هزینه و تبلیغاتی را راه‌اندازی کرد. این شرکت گفت که این سرویس جدید پلتفرم با هزینه‌های بالاتر آن را به خطر نمی‌اندازد، اما تعداد مشترکین در ردیف پشتیبانی‌شده از تبلیغات را مشخص نمی‌کند.

درآمد کلی نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش یافت و به 8.1 میلیارد دلار رسید و شرکت 1.75 میلیون مشترک اضافه کرد. پل ورنا، تحلیلگر اصلی در Insider Intelligence، به نیویورک تایمز گفت: «اینها نشانه‌های نگران‌کننده‌ای برای کسب‌وکاری هستند که علیرغم اینکه همچنان یک رهبر بازار است، در تلاش برای بازگرداندن موجو خود است.

یک مکان نتفلیکس به دنبال موجو خود نخواهد بود: کسب و کار DVD-by-mail خود، که در سپتامبر تعطیل خواهد شد. 29.

به سرمایه گذاران اطمینان داده شد. قیمت سهام پس از زنگ بسته شدن در روز سه‌شنبه تا 12.5 درصد کاهش یافت و پس از تماس تحلیلگران تقریباً تمام این ضررها را جبران کرد.


– قیمت مصرف کننده در بریتانیا در ماه گذشته کاهش یافت، اما همچنان بالاتر از حد انتظار بود. تورم در آنجا همچنان گرمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده است و برخی از تحلیلگران را بر آن داشت تا حدس بزنند که بانک انگلستان در ماه آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد تا به کنترل قیمت ها کمک کند.


تسلا برای ششمین بار در سال جاری قیمت برخی از پرفروش‌ترین مدل‌های خودروی الکتریکی خود را در ایالات متحده کاهش داد و بار دیگر تمایل خود را برای قرار دادن سهم بازار ساختمان بر حاشیه سود نشان داد.

این اقدام تنها چند ساعت قبل از انتشار نتایج سه ماهه تسلا انجام می شود. تحلیلگران انتظار دارند که رهبر بازار EV با تشدید رقابت در بازارهای اصلی خود یعنی چین، اروپا و ایالات متحده، و سرمایه گذاری هنگفتی برای ساخت یک کارخانه باتری در شانگهای و گسترش کارخانه گیگاس خود در تگزاس، افت سود زیادی را نشان دهد.

منتظر سوالات سخت در مورد کاهش قیمت و اهداف تحویل باشید. تخفیف ها به تسلا کمک کرد تا در سه ماهه گذشته به رکورد تحویل دست پیدا کند، اما همچنان از هدف تعیین شده توسط ایلان ماسک، مدیرعامل خود، برای ارائه دو میلیون مدل جدید تا پایان سال فاصله دارد.

تسلا اعلام کرده است که آخرین کاهش‌ها که مدل 3 را به 39900 دلار کاهش می‌دهد و 3000 دلار دیگر از قیمت مدل Y کاهش می‌دهد، فروش را افزایش می‌دهد. این شرکت در روزهای اخیر قیمت ها را در اروپا و آسیا نیز کاهش داده است.

ماتیاس اشمیت، تحلیلگر مستقل خودرو، به DealBook گفت: «می‌توانم بگویم که آنها در مورد پایبندی به روایت رشد و مقیاس ساختن بسیار نگران هستند. «آنها کاهش رشد اقتصادی را نادیده می گیرند و مثل جهنم فشار می آورند. سوال این است که آنها چقدر می توانند قیمت خود را کاهش دهند تا سودآور بمانند.”

تبخیر اعتبارات مالیاتی و افزایش نرخ بهره هزینه های تامین مالی را برای خریداران بالا می برد. برخی از کشورهای اروپایی، از جمله آلمان، شروع به کاهش مشوق های سخاوتمندانه مصرف کننده کرده اند. حتی در ایالات متحده، که تلاش می‌کند فروش خودروهای برقی (به ویژه برای خودروسازان آمریکایی) را تقویت کند، انگیزه‌ها همیشه برای تسلا چندان دور از ذهن نیست. وزارت خزانه داری این هفته اعلام کرد که ارزان ترین نسخه مدل 3 تنها واجد شرایط مالیات جزئی است زیرا باتری آن ساخت چین است.

در ساعت 8 صبح شرقی، سهام تسلا در معاملات قبل از بازار نزدیک به 2.2 درصد کاهش یافت.

معاملات

خط مشی

  • اتحادیه اروپا با طرح یارانه 47 میلیارد دلاری برای تقویت تراشه سازی در این بلوک موافقت کرده است. (CNBC)

  • کمیته بودجه سنا، کردیت سوئیس را به عدم شفافیت کامل در مورد میزان کمک های تاریخی خود به نازی ها متهم کرد. (NYT)

  • اختلاف بین فرماندار ران دیسانتیس از فلوریدا و دیزنی بر سر زمینی که پارک های تفریحی غول سرگرمی را در خود جای داده است، انتقاد دموکرات های کنگره و نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری را برانگیخته است. (اینسایدر، پولیتیکو)

بهترین بقیه

  • یک قاضی به جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان چیس دستور داد تا دو روز را برای واریز وجه در مورد آنچه که در مورد رابطه بانک با جفری اپستین می دانست، اختصاص دهد. (رویترز)

  • وکیلی که از پشتیبانان مشهور صرافی ورشکسته صرافی ارز دیجیتال شکایت کرده است، گفت: تیلور سوئیفت یکی از تنها افراد مشهوری بود که در FTX بررسی لازم را انجام داد. (بلوک)

ما بازخورد شما را می خواهیم! لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما