அக்க்கு பெர்ப்ப்புத்து தாயு கிப்புக்கார் தியுக்க்கு தியுக்க்கு

همزمان با انفعال هفته دفاع، جلسه بررسی وضعیت فرآیندهای توسعه کسب و کار در شرکت ایرانسیل با حضور مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری برگزار و وضعیت این فرآیندها مورد ارزیابی قرار گرفت. مثبت

به گزارش روابط عمومی ایران، این رویداد همزمان با هفته دفاع و در قالب سلسله برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز سه شنبه 10 فروردین 1401 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. مهندس مرتضی رضایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران به همراه مدیران و نمایندگان این کمیته، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (آیین‌نامه) در سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار شد. ساختمان امام خمینی (ره) در ایران در غرب تهران.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای هفته انفعال پدافندی مجموعه ای از برنامه ها شامل مانورهای میدانی و آزمایشی، اطلاع رسانی، آموزشی و فرهنگی و … را در نظر گرفته بود.

یکی از این برنامه ها که در شبکه ایران اجرا شد، آزمون انطباق شبکه و تداوم کسب و کار و مدیریت بحران بود. در این آزمایش، وضعیت فرضی مشکل یک عنصر مهم در شبکه اصلی و همچنین از بین رفتن لینک های انتقال زیرساخت ارتباطی شرکت، بررسی و اجرای سناریوهای از پیش برنامه ریزی شده، نقاط قوت و ضعف احتمالی، در یک چالش چالش برانگیز است. محیط، ارزیابی و ثبت شد

مدیران وزارت ارتباطات حاضر در این آزمون ضمن تایید نتایج به دست آمده، خواستار برنامه ریزی و اجرای فرآیندهای مشابه در حوزه مدیریت بحران و فرآیندهای تداوم کسب و کار در سایر زیرمجموعه های وزارت ارتباطات شدند.

همچنین رزمایشی در BSC ایرانسل استان اردبیل با حضور علیرضا حسین مدیر پدافند غیر عامل اردبیل، شهریار سرداری مدیر ارتباطات و اطلاعات فناوری استان و جمعی از کارشناسان و کارشناسان برگزار شد. کارشناسان ایرانسل روز چهارشنبه در سایت ایرانسل اردبیل. در این مانور پس از قطع برق مرکز BSC، اتصال لازم و بدون وقفه و قطعی از طریق باتری ها و ژنراتورهای واقعی و جایگزین با موفقیت برقرار شد.

پس از پایان این مانور، فرمانده پدافند غیر عامل اردبیل خواستار برگزاری مانورهای مشابه توسط سایر اپراتورها شد. در همین راستا یکشنبه هفته گذشته مانور قطعی برق در شرایط واقعی با حضور نمایندگان شرکت توانیر در مرکز داده ایرانسل در شرق تهران انجام شد و آمادگی لازم و ایمنی فرآیندهای مربوط به عملیات راضی بود.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما