Imerys برای افتتاح معدن لیتیوم فرانسه، قصد دارد به بزرگترین تامین کننده اتحادیه اروپا تبدیل شود

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

شرکت ایمریس فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد از طریق یک پروژه معدنی در مرکز فرانسه به تامین کننده پیشرو لیتیوم در اروپا تبدیل شود زیرا تلاش برای عرضه گسترده وسایل نقلیه الکتریکی باعث افزایش “طلای سفید” برای این ماده معدنی می شود.

ایمریس گفت که نتایج بررسی‌های انجام شده در معدن بوووار در بخش آلیر در مرکز فرانسه به این شرکت اجازه می‌دهد تا از سال 2028 به مدت حداقل 25 سال 34000 تن لیتیوم هیدروکسید تولید کند و حدود 700000 خودروی الکتریکی را عرضه کند.

این اعلامیه در حالی منتشر می‌شود که معدن‌کاران اروپایی برای راه‌اندازی تولید داخلی مواد خام، یک جزء حیاتی برای تولید خودروهای الکتریکی که در حال حاضر تقریباً به طور کامل از خارج از بلوک تامین می‌شود، عجله دارند.

خودروهای برقی یکی از بخش‌های اصلی برنامه‌های اتحادیه اروپا برای کاهش آلاینده‌ها هستند و این اتحادیه در تلاش است تا از طریق پروژه‌هایی با خودروسازان اروپایی و متخصصان باتری، اتکا به تامین باتری از آسیا را کاهش دهد.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه هفته گذشته در تور نمایشگاه خودرو پاریس به روزنامه مالی Les Echos گفت که دولت او می‌خواهد وسایل نقلیه الکتریکی را «در دسترس همگان» قرار دهد.

ماکرون سپس اقدام به اعلام مجموعه‌ای از اقدامات کرد تا خانوارها بتوانند وسایل نقلیه الکتریکی را خریداری کنند.

با توجه به اینکه اتحادیه اروپا به دنبال ممنوعیت فروش خودروهای موتور احتراقی از سال 2035 است، فرانسه در تلاش است تا به تدریج خودروهای سوخت فسیلی را حذف کند.

در حالی که این حرکت به عنوان یک گام اساسی در مسیر انتقال انرژی در نظر گرفته می‌شود، اما یک مشکل جدی نیز ایجاد می‌کند: به مقادیر زیادی فلزات مورد نیاز برای تولید باتری‌ها، به ویژه لیتیوم، نیاز دارد.

>> بیشتر بخوانید: اروپا به هجوم “طلای سفید” برای لیتیوم می پیوندد و با چالش انتقال انرژی روبرو می شود.

تقریباً تمام مواد معدنی حیاتی در حال حاضر از خارج از قاره می آیند و چین بر زنجیره تامین جهانی تسلط دارد. تامین کنندگان اصلی لیتیوم جهان نیز استرالیا و آرژانتین هستند.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، از سال 2015، حجم تولید لیتیوم – که به عنوان “طلای سفید” نیز شناخته می‌شود – در سراسر جهان سه برابر شده و تا سال 2021 به 100000 تن در سال رسیده است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا ماه گذشته گفت که “لیتیوم و خاک های کمیاب به زودی از نفت و گاز مهم تر خواهند شد” و افزود که تقاضای اتحادیه برای خاک های کمیاب به تنهایی تا سال 2030 پنج برابر خواهد شد.

معدنچیان مختلف در حال کاوش در پروژه های داخلی لیتیوم اروپایی از جمله در اتریش، آلمان و جمهوری چک هستند.

رقیب فرانسوی ایمری Eramet در حال بررسی پروژه ای در منطقه آلزاس است.

ایمریس گفت که پروژه فرانسه شامل سرمایه ساخت و ساز حدود 1 میلیارد یورو می شود و افزود که هزینه نقدی پروژه لیتیوم حدود 7 تا 9 یورو به ازای هر کیلو برآورد می شود.

سایت Beauvoir از اواخر قرن 19 شروع به تولید کائولن برای سرامیک کرده است.

در صربستان، یک پروژه معدنی داخلی با مخالفت شدید مردم محلی مواجه شده است.

(FRANCE 24 با رویترز)

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما